Część Polaków dostanie 300 zł dziennie dodatku. Muszą jednak spełnić jeden warunek

Część Polaków dostanie 300 zł dziennie dodatku. Muszą jednak spełnić jeden warunek Źródło: .

Pieniądze, które może otrzymać część Polaków są szczególnie ważne, ponieważ w wyniku epidemii koronawirusa, wiele osób straciło swoje dochody. Przez to problemem staje się opłacenie rachunków czy czynszu. Dodatkowe 300 zł dziennie w takim przypadku to naprawdę spora kwota.

Pieniądze, które można otrzymać nie są dla wszystkich, a dodatkowo trzeba spełnić jeden, aczkolwiek podstawowy warunek aby je otrzymać. Dla wielu jednak taka opcja może okazać się naprawdę kusząca. 

Pieniądze dla Polaków

Pieniądze proponowane są przez władze niemieckie, wschodnie landy próbują przekonać polskich pracowników, którzy codziennie przyjeżdżają tam do pracy, aby w obecnej sytuacji z niej nie rezygnowali. Opcję pomocy finansowej dla Polaków pracujących na terenie Niemiec oferują władze Saksonii, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Ma to przekonać pracowników, którzy mieszkają na terenach przygranicznych do tego aby pozostać aktywnym zawodowo i nie rezygnować z codziennego przekraczania granicy. Ma to być odpowiedź na decyzję polskich władz, które zaostrzyły swoje restrykcje i teraz także takie osoby muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie domowej. Uniemożliwia, więc to normalne funkcjonowanie w pracy na terenie Niemiec.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ma to pomóc rozwiązać problem

Dodatkowe 65 euro dziennie dostaną pracownicy, którzy w Brandenburgii mają umowę z niemieckim pracodawcą. Ma to skutkować tym, iż polski pracownik będzie mógł wynająć sobie kwaterę po zachodniej stronie granicy i dzięki temu nie będzie musiał poddawać się kwarantannie po stronie polskiej. Co więcej, minister finansów Katrin Lange, poinformowała, iż kolejne 20 euro dostanie każdy członek rodziny pracownika, który pozostanie na terenie kraju. Władze Meklemburgii-Pomorza Przedniego proponują identyczne rozwiązanie. Zatrudnieni w Saksonii otrzymają 40 euro dziennie, jednak tylko Ci, którzy zatrudnieni są w ośrodkach opieki specjalistycznej, szpitalach czy hospicjach. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze konieczne jest wykonywanie swojej pracy po niemieckiej stronie granicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Eksperci ostrzegają przed możliwą drugą falą zarażeń. Podano dokładną datę

2. Biedronka wprowadza żele antybakteryjne. Znamy ich cenę, jest ogromnym zaskoczeniem

Polacy pracują w kluczowych miejscach

Pieniądze mają przekonać Polaków aby zostali na terenie Niemiec i dalej pracowali u swoich pracodawców. Według regionalnej stacji MDR, że na terenie Saksonii do pracy regularnie dojeżdża około 10 tys. polskich pracowników. Wschodnie landy martwią się, że ich struktury mogą się załamać, ponieważ Polacy pracują w infrastrukturze krytycznej, w głównej mierze chodzi o szpitale, które z racji panującej epidemii są przepełnione, a bez personelu tragiczny bilans jeszcze się powiększy. Obecnie na terenie Niemiec potwierdzono 42 288, a w związku z chorobą COVID-19 zmarły 253 osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Transport chorych seniorów obrzucony kamieniami. Zatrważające doniesienia z objętej epidemią Hiszpanii
  2. Polacy jednak zagrają z Finlandią. Mecz już o 19, zagra Krzysztof Piątek
  3. Mąż odszedł od żony z 6 dzieci. Kilka miesięcy później znalazła w samochodzie niewiarygodną rzecz
  4. Namierzyli superroznosiciela koronawirusa. Naraził na niebezpieczeństwo wiele osób
  5. Papież podjął bezprecedensową decyzję. Sytuacja jest nadzwyczajna
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News