Raport o biedzie w Polsce jest porażający. Patrząc na te liczby można tylko zapłakać, przygnębiające statystyki

Raport o biedzie w Polsce jest porażający. Patrząc na te liczby można tylko zapłakać, przygnębiające statystyki Źródło: unsplash

Pieniądze szczęścia nie dają, ale dzięki nim można kupić produkty niezbędne do życia. Właśnie ukazał się raport dotyczący biedy w Polsce. Zamieszczone w nim dane są przerażające. Liczby jednoznacznie wskazują na dramatyczną sytuację wielu rodzin w kraju.

Pieniądze trafiające do kieszeni Polaków rozchodzą się w bardzo szybkim tempie. Zakup produktów spożywczych, chemii, artykułów kosmetycznych i opłaty rachunków czy kredytu pożera przerażające sumy. W związku z tym Polacy stają się coraz biedniejsi. Właśnie opublikowany został raport w sprawie biedy w kraju. Jego rezultaty są przerażające. 

Pieniądze, których zawsze brakuje

W raporcie został porównany 2017 rok z 2018. Na przestrzeni jednego roku do 2,1 miliona wzrosła liczba osób żyjących w ubóstwie. Zanotowany wzrost to dokładnie 422 tysiące osób, w tym 90 tysięcy dzieci i 60 tysięcy seniorów.

Przerażających danych jest zadziwiająco wiele. Aż 17% Polaków nie stać na wizytę u dentysty czy innego lekarza specjalisty. Nieoczekiwany wydatek w kwocie 400-500 zł nie będzie możliwy dla ponad 20% społeczeństwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To nie koniec przerażających statystyk

Niecałe 30% osób w Polsce nie może pozwolić sobie na przynajmniej tygodniowy wyjazd. Pieniądze, które byłyby przeznaczone na zasłużony wypoczynek, przeznaczane są na bieżące potrzeby, a pochłaniają one domowy budżet w takim stopniu, że niemożliwym jest odłożenie nawet najmniejszych kwot na wakacje. 23% Polaków nie ma pieniędzy na rozrywki takie jak wyjście do kina czy do teatru, a 7% nie może sobie pozwolić nawet na zakup nowej książki czy gazety. 

W temacie oszczędności pojawiły się dane, które twierdzą, że 45% Polaków nie ma żadnych oszczędności, z tego 5% zalega jeszcze z opłatami za prąd, gaz, wodę lub nie jest w stanie spłacić raty kredytu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Media obiegły wiadomości o nagłej śmierci. Nie żyje uwielbiany dziennikarz, miał zaledwie 51 lat

 Statystycznie Polacy uważają, że w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego, minimum egzystencjalne wynosi 595 zł, a w przypadku czteroosobowej rodziny będzie to już 1606 zł. Czy sytuacja może się poprawić w najbliższym czasie? W momencie, gdy wzrośnie płaca minimalna, poniosą się również ceny, a już na początku roku pojawi się pierwsza fala podwyżek. Wielu specjalistów alarmuje, że sytuacja może stać się jeszcze gorsza. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów
  2. Syn Katarzyny Dowbor jest zaniepokojony. Chodzi o jego małe córki
  3. Największy gwiazdor "Tańca z gwiazdami" zostanie tatą! Radosną nowinę przekazał wzruszającym zdjęciem
  4. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają
  5. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła

źródło: onet

Następny artykuł