Gromadzisz swoje pieniądze na bankowym koncie? Nie mamy dobrej wiadomości, sytuacja jest wyjątkowo poważna

Gromadzisz swoje pieniądze na bankowym koncie? Nie mamy dobrej wiadomości, sytuacja jest wyjątkowo poważna Źródło: Pixabay/_Alicja_

Trzymasz pieniądze na koncie w banku? Niestety nie mamy dla ciebie dobrej wiadomości. Sytuacja z każdym dniem staje się coraz gorsza. Niestety, analitycy monitorujący rozwój wydarzeń nie przewidują pozytywnych zmian - wręcz przeciwnie. Nawet najlepsze propozycje wołają o pomstę do nieba.

Jeśli gromadzisz swoje pieniądze na koncie w banku, nie będziesz zadowolony. Jak zauważa Bartosz Turek, analityk HRE Investments, nie możemy spodziewać się polepszenia sytuacji w najbliższym czasie. Niestety na razie pojawiają się jedynie negatywne prognozy. W obecnej chwili jest źle, będzie jeszcze gorzej. 

Trzymasz pieniądze na koncie w banku? Nie mamy dobrych wieści

Przeciętne bankowe depozyty oferują nam już zarobek niższy niż 0,5 procenta, według szacunków HRE Investments. Co prawda, istnieją jeszcze oferty, które proponują zarobek na poziomie 2-3 procent, niestety zazwyczaj są one krótkookresowe i jedynie dla nowych klientów. Coraz więcej instytucji proponuje oprocentowanie wyrażone już nie w procentach, a promilach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Najlepsze oferty oprocentowania depozytów są zazwyczaj promocjami limitowanymi. Mają one na celu przyciągnięcie do banku nowych klientów i skuszenie ich korzystniejszym oprocentowaniem niż w innych placówkach. Klient poznaje ofertę banku, system transakcyjny, po czym prawdopodobne, że zostanie z bankiem na dłuższy czas. 

Z najwyższego oprocentowania skorzystają więc zazwyczaj jedynie nowi klienci, w dodatku prawdopodobnie będzie to krótki okres a naliczanie będzie obowiązywało do kwoty o wysokości 10-20 tysięcy złotych. W porównaniu do oferty standardowej da nam to zarobek wyższy o kilkadziesiąt złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające doniesienia o Antku Królikowskim. W sieci pojawiła się pożegnalna wiadomość

2. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje światowej sławy sportowiec

Comiesięczne badania oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych pokazują, że z czasem oferta staje się coraz uboższa na tle inflacji opublikowanej przez GUS. Prognozuje się jej dalszy spadek, a także wzrost cen w bieżącym roku. Spadek oprocentowania prawdopodobnie będzie postępował w dalszym czasie. Obecnie nie skutkuje to odpływem pieniędzy z banków, ponieważ mimo rezygnacji z lokat, Polacy często trzymają pieniądze na rachunkach bieżących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Włóż plasterki ogórka do puszki, a następnie połóż je na grządkach. Niewiarygodne jaki problem rozwiążą
  2. Robert Lewandowski wróci grać w Polsce? Nagle postanowił zabrać głos i wyjaśnił wszystkie wątpliwości
  3. Gwarantował emocje milionom widzów TVN. Niestety, nowotwór okazał się nie do pokonania, zmarł reżyser uwielbianych filmów
  4. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Katastrofalne zniszczenia po ulewach w Polsce
  5. WHO potwierdza wspaniałe wieści. Chodzi o szczepionkę na koronawirusa
  6. Nie żyje uwielbiany gwiazdor disco polo. Niestety, zmagał się z poważną chorobą

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News