Państwo dopłaci nawet 1500 złotych. Trzeba spełniać jeden z dwóch warunków

Państwo dopłaci nawet 1500 złotych. Trzeba spełniać jeden z dwóch warunków Źródło: Unsplash Paweł Czerwiński

W czasie pandemii pieniądze mogą odgrywać jeszcze ważniejszą rolę niż dotychczas. Niestety wiele osób straciło źródło dochodów. W związku z tym rząd przewiduje udzielenie im pomocy finansowej. Niektórzy mogą liczyć nawet na 1500 złotych, aby je otrzymać trzeba spełnić odpowiednie warunki.

Nie da się ukryć, że pieniądze maja ogromny wpływ na nasze życie. Szczególnie w sytuacjach kryzysowych, do których bez wątpienia należy stan zagrożenia epidemiologicznego. Osoby, które z dnia na dzień straciły pracę często są w dramatycznej sytuacji. Państwo zamierza ich wspomóc.

Nowa forma wsparcia dla osób pokrzywdzonych przez pandemię

Jak podaje portal RMF24 za "Rzeczpospolitą", już niebawem cześć Polaków może otrzymać dodatkowe pieniądze. Dotyczy to osób, które z powodu pandemii utraciły pracę lub źródło dochodów. Zyskać można nawet 1500 złotych. Oczywiście najpierw trzeba spełnić odpowiednie warunki. 

Rząd regularnie informuje o nowych pomysłach wsparcia osób, które w wyniku pandemii utraciły źródło dochodów. Tym razem pomoc mają uzyskać najemcy mieszkań, którzy zostali w tym trudnym czasie pozbawieni dochodów. Czego możemy się spodziewać i co trzeba zrobić żeby otrzymać pieniądze?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze w zasięgu ręki. Wystarczy spełnić pewne warunki

Wsparcie powinno objąć osoby, które przez pandemię nie zarabiają i nie stać ich na opłacenie mieszkania. Najprawdopodobniej od 1 lipca będzie ono przysługiwało najemcom, którzy otrzymują dodatek mieszkaniowy.  Zgodnie z tym co podaje portal RMF24, informacje wskazane przez gazetę "Rzeczpospolita" nie są jeszcze oficjalne, jednak wicepremier Jadwiga Emilewicz w poniedziałek powinna przedstawić szczegóły dotyczące tej formy wsparcia. 

- Nowe przepisy mają dotyczyć wszystkich najemców, czyli: mieszkań komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy wynajętych od osoby prywatnej lub od firmy. Osoba, która zechce skorzystać z pomocy państwa, najpierw wystąpi o przyznanie dodatku mieszkaniowego do urzędu miasta (lub ośrodka pomocy społecznej) na podstawie ustawy o dodatkach mieszkaniowych. Jeżeli go otrzyma, dodatek pokryje część wydatków mieszkaniowych, a resztę dopłata od państwa - można przeczytać "Rzeczpospolitej" cytowanej przez RMF24.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła zmiana najważniejszego nakazu w Polsce. Już obowiązuje

2. Najtańsze sklepy w Polsce. Gdzie jest najtaniej? To wcale nie Biedronka, ani Lidl

Wsparcie może wynosić nawet 1500 zł. Świadczenie powinno być wówczas wypłacane przez 6 miesięcy. Dokładnie tyle trwa okres przyznawania dodatku mieszkaniowego. Nie pozostaje nam nic innego, niż oczekiwać na potwierdzenie informacji podanych przez "Rzeczpospolitą". 

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Bill Gates ostrzega przed pandemią numer 2. Ma być groźniejsza niż koronawirus
  2. Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje legenda piłki nożnej. Były napastnik Realu stracił dziadka
  3. Beata Tyszkiewicz bardzo długo skrywała tajemnicę. Prawda wyszła na jaw dopiero po śmierci
  4. Kierowco, słuchasz radia w samochodzie? Możesz dostać mandat, mało kto wie o specjalnym prawie
  5. Polacy będą rozpaczać, Zlatina uderzy w kraj z pełną mocą. Żywioł osiągnie ogromną moc
  6. Nakarmili bezdomnych na warszawskim dworcu. Spojrzeli na pobliskie schody i zaniemówili

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News