Trudne czasy czekają wielu Polaków. W 2020 roku w życie wejdą liczne podwyżki, najbardziej ucierpią kierowcy i rodzice

Trudne czasy czekają wielu Polaków. W 2020 roku w życie wejdą liczne podwyżki, najbardziej ucierpią kierowcy i rodzice Źródło: unsplash

Pieniądze z domowego budżetu będą rozchodzić się w zastraszającym tempie. Już dziś wiadomo, że 2020 rok będzie okresem największych podwyżek, na których najbardziej ucierpią rodzice i kierowcy.

Pieniądze w obecnym czasie bardzo trudno oszczędzić na przyszłość. Polacy naginają swoje domowe budżety naginane są w każdy możliwy sposób, by tylko móc uiścić wszystkie opłaty. Niestety, przyszły rok zapowiada się jeszcze gorzej. Już niebawem czeka nas pierwsza fala podwyżek. 

Znikające pieniądze rodziców i kierowców

W pierwszej kolejności podwyżki uderzą w rodziców i kierowców. Wiele samorządów już dziś zapowiedziało wzrost cen w żłobkach. Na pewno w 2020 roku droższy będzie koszt opieki nad najmłodszymi dziećmi w Toruniu. W mieście stawka godzinowa wzrośnie o 20 groszy.

- Stosunek kosztów ponoszonych przez rodziców do kosztów ponoszonych przez gminę w utrzymaniu żłobków w 2019 r. wynosi 23,4 proc. W roku 2012 udział wpłat rodziców był na poziomie 36,7 proc. Po wprowadzeniu proponowanych podwyżek proporcja opłaty rodziców do wkładu gminy w koszty opieki nad dziećmi w żłobkach miejskich wyniesie 32,9 proc - można przeczytać w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Podwyżki dla kierowców obejmą przede wszystkim parkowanie. Już na początku roku można się spodziewać, że pierwsza godzina postoju na parkingu w Warszawie wzrośnie do 3,9 zł. W przypadku Warszawy zostanie wydzielona też strefa śródmieścia, gdzie parkowanie będzie jeszcze droższe niż w pozostałych częściach miasta. Poniesione ceny mają zachęcić mieszkańców do częstszego podróżowania komunikacją miejską.

Pieniądze pójdą na śmieci

Kolejną podwyżką, której można oczekiwać w 2020 roku jest podwyższenie cen wywozu śmieci. W przypadku Warszawy rodzina, która płaciła dzisiaj 37 zł, zapłaci 94 zł. Nie tylko Warszawiaków czeka drastyczny wzrost, wywóz śmieci w Gdańsku również wzrośnie o 100 procent.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

- Pierwszym czynnikiem jest 40-procentowy wzrost kosztów paliwa, który nastąpił w latach 2016-2019. Kolejnym - podwójna praca przewozowa do wykonania na skutek rozporządzenia ministra środowiska, która wprowadza dodatkowe frakcje do segregacji. Nowe pojazdy do obsługi posesji, to jest około 40 procent, które firmy deklarują, że muszą kupić, żeby obsłużyć nowy system. Na podwyżkę wpłynął także wzrost płacy minimalnej - tłumaczył wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć  
  5. Pałac Kultury i Nauki do WYBURZENIA? Wicerzecznik partii: sercem jestem za!

źródło: wprost 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News