Dostałeś SMS o podobnej treści? Możesz stracić mnóstwo pieniędzy, policja ostrzega

Dostałeś SMS o podobnej treści? Możesz stracić mnóstwo pieniędzy, policja ostrzega Źródło: Unsplash Gilles Lambert

Nasze pieniądze mogą być zagrożone. Wszystko przez jedną wiadomość SMS. Może wydawać się niepozorna, jednak policja przed nią przestrzega. Warto wiedzieć, na co należy uważać.

Panująca pandemia stwarza wiele zagrożeń. Przez jedno z nich nasze pieniądze mogą zniknąć z konta. Powodem są SMS-y, który otrzymało wiele osób. Policja czuwająca nad naszym bezpieczeństwem, ostrzega.

Niepozorna wiadomość może sprawić, że stracimy swoje pieniądze

Niestety sytuacje zagrożenia sprawiają, że oszuści mogą chcieć zagarnąć nasze pieniądze. Warto być czujnym, ponieważ chwila nieuwagi może sprawić, że stracimy dużo swoich oszczędności. Ostatnio do wielu osób dotarł SMS o pozornie nieszkodliwej treści. Należy mieć się na baczności. To może być próba wyłudzenia.

Policja szybko zareagowała i ostrzegła wszystkich poprzez media społecznościowe o tym potencjalnym niebezpieczeństwie. Jeżeli zauważysz taką wiadomość SMS, nie należy na nią odpowiadać i wchodzić w linki, które w niej się znajdują. Konsekwencje mogą być opłakane, a nasze pieniądze mogą bezpowrotnie przepaść.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja ostrzega przed kolejnym oszustwem

Faktem jest to, że już nie raz spotykaliśmy się z próbami wyłudzenia poprzez wiadomości SMS. Tym razem nieuczciwe osoby postanowiły wykorzystać pandemię, którą wywołał koronawirus. W przypadku postąpienia zgodnie z instrukcja w wiadomości możemy stracić nasze pieniądze.

Ostatnie doniesienia mówią o próbie wyłudzenia pod rzekomą koniecznością dokonania opłaty za dezynfekcję przesyłki. Wiele osób korzysta teraz z dostaw, w związku z tym wiadomość może nie wydawać się niczym podejrzanym. Okazuje się jednak, że jest to kolejna próba wyłudzenia naszych pieniędzy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza

2. Dagmara Kaźmierska jest w szpitalu. „Królowa życia” ma pilny apel do fanów, pokazała zdjęcia

SMS nakłania do wykonania opłaty za dezynfekcję przesyłki w wysokości 1,20 zł. Wskazany jest w niej link do dokonania wpłaty. Nie wolno w niego wchodzić pod żadnym pozorem. Po podaniu danych oszuści mogą pobrać z naszego konta znacznie więcej niż wspomnianą kwotę. Wielka szkoda, że w trakcie pandemii pojawiają się ludzie, którzy chcą ją wykorzystać do wyłudzeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy donoszą. Koronawirus mutował już kilkadziesiąt razy
  2. Juventus Turyn chce kolejnego Polaka, To może być prawdziwy hit transferowy
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Nie wylewaj nigdy wody po kiszonych ogórkach. Jest 13 powodów, szósty najlepszy?

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News