2 mld zł od rządu to nadal za mało. Polacy muszą uważać, rozpoczynają się masowe kontrole

2 mld zł od rządu to nadal za mało. Polacy muszą uważać, rozpoczynają się masowe kontrole Źródło: unsplash Glenn Carstens-Peters

Kiedy rząd przeznaczył ogromne pieniądze na telewizję publiczną, wiele osób było zniesmaczonych tą decyzją. Teraz powinni uważać. Zostały zapowiedziane kontrole, które mogą zakończyć się dotkliwą karą.

Gigantyczne pieniądze, które zasiliły TVP, wzbudziły spore oburzenie wśród wielu Polaków. Na wsparcie telewizji publicznej przeznaczono aż 2 miliardy złotych. Nie jest to jednak wystarczająca kwota, jaką rząd chce zasilić publiczne media. Zostały zapowiedziane kontrole.

Dodatkowe pieniądze na TVP

Pieniądze, które rząd przeznaczył na telewizję publiczną, wzburzyły nasze społeczeństwo. 2 miliardy złotych to ogromna kwota, którą można było przeznaczyć na lepszy cel niż na rozrywka i stronnicze informacje zapewniane przez TVP. 

Nie da się ukryć, że w Polsce są dziedziny, które bardziej potrzebują takiego dofinansowania. Opłakany stan służby zdrowia czy niewystarczająca edukacja powinny być tu postawione jako priorytet. Niestety rząd nie został przekonany nawet przez opozycję do tego, aby przekazać pieniądze na bardziej szlachetny cel jakim jest onkologia. Jednak 2 miliardy złotych nie są wystarczającą kwotą. Rząd zapowiedział kontrole, które dla części z nas mogą być dotkliwe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kontrola w naszych domach

Abonament radiowo-telewizyjny został wprowadzony w 2005 roku i miał zapewnić TVP niezbędne fundusze. Z uwagi na to, iż opłata dotyczy osób, które zarejestrowały swój odbiornik radiowy lub telewizyjny, znaczna część Polaków po prostu tego nie zrobiła. Tym samym osoby te unikają opłaty na abonament. Rząd postanowił wprowadzić kontrole i zyskać pieniądze od obywateli.

Zapowiedziane kontrole mają być przeprowadzane przez pracowników Poczty Polskiej. To właśnie oni mają ustalać, czy posiadamy odbiornik, czy jest on zarejestrowany i czy przeznaczamy pieniądze na abonament. Część z nas może spodziewać się ich u swoich drzwi. Wzmożone kontrole wynikają z tego, że szacunkowo abonament jest regulowany jedynie przez jedną trzecią Polaków. Kary za brak wpłat mogą być dotkliwe.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy modlili się, by wygrał z chorobą. Niestety, nie żyje prawdziwa legenda
2. Mąż Ilony Felicjańskiej upokorzył ją. Opublikował w sieci jej nagie zdjęcia

Jeżeli pracownik poczty stwierdzi, że mimo posiadania odbiornika nie opłacaliśmy abonamentu, wówczas może na nas nałożyć karę w wysokości 681 złotych. Jednak cały plan kontrolowania obywateli ma jeden mankament. Osoba kontrolująca nie musi być przez nas wpuszczona do domu. Wówczas zostaje sporządzona stosowna notatka, a wizyta jest przekładana na inny termin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Korzystnie wpływa na wzrok, poprawia funkcjonowanie serca oraz nadaje skórze złocisty kolor. Znajdziesz ją w każdym sklepie
  2. Wielkie wyróżnienie dla Łukasza Piszczka. Otrzymał je na specjalnych zasadach
  3. Poruszające słowa szefa TVN o Agnieszce Woźniak-Starak. Widzowie poznali prawdę
  4. Pies nie może chodzić, gołąb nie potrafi latać. Zostali najlepszymi przyjaciółmi, ciężko powstrzymać łzy
  5. Ma 45 lat i 22 dzieci. Sen z powiek spędza jej jeden problem, potrzebuje pomocy
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News