Dostaniesz 800 złotych na dziecko. Wystarczy zrobić jedną, bajecznie prostą rzecz, która zajmuje kilka minut

Dostaniesz 800 złotych na dziecko. Wystarczy zrobić jedną, bajecznie prostą rzecz, która zajmuje kilka minut Źródło: Pixabay Arcaion

Pieniądze, które możesz otrzymać na dziecko, są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zrobisz jedną, bajecznie prostą rzecz. Zajmie ci to zaledwie kilka minut, a możesz otrzymać 800 zł. Świadczenie przysługuje wszystkim, którzy mają pociechy w wieku szkolnym. Uwaga - czas jest ograniczony, termin mija z końcem listopada.

Program "Dobry Start", czyli tak zwane 300+, to pieniądze, które możemy otrzymać na dziecko w ramach dofinansowania do wyprawki szkolnej. To coroczne, jednorazowe wsparcie, które w znaczący sposób może zasilić rodzinny budżet. Każdy, kto wychowuje dziecko, zdaje sobie sprawę z tego, jak drogie są podręczniki i pomoce szkolne. Żeby we wrześniu otrzymać 800 zł na wydatki związane z dzieckiem, wystarczy zrobić jedną rzecz - wypełnić prosty wniosek.

Pieniądze na dziecko są na wyciągnięcie ręki

Wniosek można złożyć w urzędzie miasta lub w urzędzie gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie, czyli w tych miejscach, w których składa się wnioski o  wypłatę świadczenia 500+. W przypadku dzieci przebywających w rodzinach zastępczych właściwym organem będzie powiatowe centrum pomocy rodzinie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czas na złożenie wniosku mija 30 listopada bieżącego roku. Warto jednak zadbać o złożenie go znacznie szybciej - jeśli zrobimy to w lipcu lub sierpniu, pieniądze trafią na konto najpóźniej 30 września. Osoby, które zdecydują się na to we wrześniu, październiku lub listopadzie muszą liczyć się z dwumiesięcznym okresem oczekiwania. Spóźnialscy mogą więc otrzymać przelew dopiero na początku przyszłego roku.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci, które uczęszczają do przedszkola lub tak zwanych "zerówek". Niestety nie otrzymają go również studenci. Program "Dobry start" obejmuje osoby do dwudziestego roku życia. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku niepełnosprawnych - w tym przypadku datą graniczną będą dwudzieste czwarte urodziny.

Pieniądze można otrzymać także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Wniosek powinien złożyć rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. W programie „Dobry Start” obowiązuje uproszczona procedura, dlatego nie trzeba czekać na decyzję administracyjną. Informacja zwrotna zostanie wysłana na adres e-mail. Istnieje również możliwość odbioru osobistego. Nieodebranie go nie będzie skutkowało niewypłaceniem świadczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie leckeważcie

Świadczenie jest zwolnione z podatku i nie podlega egzekucji komorniczej. Nie wlicza się także do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia. Skorzystanie z programu "Dobry start" jest więc możliwe także w sytuacji, gdy pobieramy zasiłek z pomocy społecznej. Wnioski można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną i od 1 sierpnia w sposób tradycyjny. Należy to robić przez Portal informacyjno-usługowy "Emp@tia", w bankowości elektroniczną lub portalu PUE ZUS, a stacjonarnie w urzędzie i na poczcie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Twoja babcia jednak się myliła. Przepis nie ma prawa zadziałać tak, jak mówiono nam w dzieciństwie
  2. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  3. Poprosił o napój na stacji benzynowej. Nie mieści się w głowie, co zrobił, gdy sprzedawca się odwrócił, nagranie zdruzgocze każdego
  4. Pracownik lokalnego sklepu zakażony. Połowa mieszkańców wsi w kwarantannie
  5. Mama z 5-letnim synkiem wsiadła do taksówki. Nagle kierowca wyrzucił ich z auta, powód przechodzi ludzkie pojęcie
  6. Nie żyje kolejna gwiazda TTV. Wiadomość przekazał Rinke Rooyens

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News