Lada dzień będzie można. Do zgarnięcia nawet 5000 złotych, wystarczy zrobić jedną rzecz

Lada dzień będzie można. Do zgarnięcia nawet 5000 złotych, wystarczy zrobić jedną rzecz Źródło: pixabay.com pasja1000

Pieniądze w kwocie nawet 5000 zł można otrzymać praktycznie od ręki, wystarczy zrobić jedną rzecz. Co więcej, każdy Polak może na nie liczyć, nie obowiązują restrykcyjne wymagania. Znamy szczegóły oraz termin, od którego można ubiegać się o zabójczą sumę.

Każdy Polak może liczyć na pieniądze, w puli znajdują się miliony złotych. Warto się pokusić, wszyscy zyskają - prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, żeby zapowiadany od niedawna plan ziścił się w rzeczywistości.

Już za tydzień można wypełniać wnioski o pieniądze z nowego programu

Plany, o których głośno mówił prezydent Andrzej Duda z początkiem czerwca, właśnie wchodzą w życie. Każdy, bez wyjątku, ma szansę otrzymać nawet 5000 zł. Chodzi o program Moja Woda, przez niektórych nazywany "oczko wodne plus". Prezydentowi zależy, aby przy każdym domu, nie tylko jednorodzinnym, znalazł się mały zbiornik wodny, który zatrzyma wody opadowe lub roztopowe.

Minister klimatu, Michał Kurtyka, zdradził szczegóły programu podczas Szczytu Klimatycznego Togetair w Warszawie, który odbył się 22 czerwca. Wiadomo, że już od przyszłej środy, tj. 1 lipca, można składać stosowne wnioski w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pieniądze zagwarantuje Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Od pierwszego lipca będzie można aplikować w ramach programu Moja Woda. Program ten to 20 tys. małych przydomowych zbiorników retencyjnych po to, żebyśmy, mówiąc językiem fachowców, zamykali pętlę wodną na najniższym poziomie, czyli zbierali deszczówkę i wykorzystywali ją do podlewania ogrodów i odciążyli sieci wodociągowe, odciążyli oczyszczalnie ścieków i kanalizację - poinformował Michał Kurtyka.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy z zapartym tchem czekali na oficjalne potwierdzenie. Łukasz Szumowski nie pozostawił wątpliwości

2. WHO ostrzega. Padł nowy rekord pandemii

Ministerstwu zależy m.in. na tym, żeby Polacy zaczęli żyć bardziej ekologicznie i czerpali korzyści z odnawialnych źródeł energii. Poza tym politycy cały czas pracują nad czystością powietrza, "zielonymi wyspami" czy też łagodzeniem skutków suszy - oczka wodne mają w tym przedsięwzięciu swój udział.

- Jako Ministerstwo Klimatu podjęliśmy wyzwanie w zakresie zaproponowania polskim samorządom, rodzinom i przedsiębiorstwom zakrojonego na szeroką skalę planu zielonych inwestycji, który mobilizuje prawie 8 miliardów złotych, (...) które będą do wydania jeszcze w tym roku, po to żeby zmieniać nasze powietrze na czystsze, na lepsze. Po to żebyśmy mieli lepszą wodę - kontynuował minister klimatu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaczęło się, niebywała awantura w Biedronce. Wściekli klienci zaczęli się kłócić o restrykcję z kierownikiem, działo się niewyobrażalne
  2. Adam Małysz chory na COVID-19. Wiemy, gdzie się zaraził i jak się czuje
  3. Zapadła ostateczna decyzja. Od 1 lipca Polacy będę musieli płacić wyższy podatek, nikt go nie uniknie; wiadomo już, za co zapłacimy więce
  4. Dramat Kazimierza Marcinkiewicza. Z bezradności załamuje ręce
  5. Sytuacja jest katastrofalna. Część Polski objęta czerwonymi alertami, wprowadzono najwyższy możliwy stopień zagrożenia
  6. GIS w trybie pilnym wycofuje popularny produkt. Każdy może mieć go w lodówce, ma groźną bakterię

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News