Jurek Owsiak podjął decyzję. Wielkie pieniądze od WOŚP na walkę z koronawirusem

Jurek Owsiak podjął decyzję. Wielkie pieniądze od WOŚP na walkę z koronawirusem Źródło: YouTube TVN Style

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże pieniądze na walkę z panującą pandemią, którą wywołał koronawirus. Kwota, o której mowa może przyprawić o zawrót głowy. To wsparcie może być kluczowe, biorąc pod uwagę rozwój sytuacji.

Pieniądze, które mają zostać przeznaczone na walkę z pandemią z pewnością będą niezwykle przydatne. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazuje ogromną kwotę na ten szczytny cel. Jurek Owsiak skomentował to na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Ogromne pieniądze od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nie da się ukryć, że pieniądze to jedna z kluczowych rzeczy potrzebnych do przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii. Koronawirus jest zagrożeniem, z którym zmaga się aktualnie cały świat. Ciągle rosnąca liczba zachorowań nie pozostawia złudzeń. Trzeba działać szybko. Bieżąca sytuacja sprawiła, że Jurek Owsiak musiał podjąć niezwykle istotna decyzję.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyłączyła się do walki z pandemią, którą wywołał koronawirus. Jej wsparcie finansowe jest niewyobrażalne. Pieniądze już trafiły w odpowiednie ręce. Jurek Owsiak poinformował o wszystkim na swoim Facebooku. Nadmienił również, że o podjętych krokach na bieżąco informuje ministra zdrowia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jurek Owsiak zdecydował się na udzielenie wsparcia w walce z koronawirusem. Kwota jest oszałamiająca

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł pozostać obojętny wobec panującej pandemii. Koronawirus rozprzestrzenia się w szybkim tempie i konieczne było podjęcie zdecydowanych kroków. W pierwszej kolejności postawiono na zakup Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej. Składają się niego kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki oraz worek na odpady. Jurek Owsiak skomentował swoje działania we wpisie na portalu społecznościowym.

- Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy - napisał Jurek Owsiak na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym
2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

To jednak nie wszystkie podejmowane działania. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy napisał, że fundacja chce pomóc w usprawnieniu wykonywania testów na obecność koronawirusa. Zostanie zakupiony analizator. Urządzenie pozwala wykonywać testy na trzy zmiany. Pieniądze, które do tej pory fundacja przeznaczyła na walkę z pandemią opiewają na kwotę blisko 20 milionów złotych.

Kochani, Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa...

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 23 marca 2020

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odczuwasz ciągłe pragnienie i marzną Ci stopy? Mogą to być objawy groźnej choroby
  2. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Facebook

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News