Zgarniesz od państwa nawet 10 tysięcy złotych. Mało kto wie, że wystarczy jedna rzecz

Zgarniesz od państwa nawet 10 tysięcy złotych. Mało kto wie, że wystarczy jedna rzecz Źródło: .

Niezłe pieniądze można zgarnąć od państwa, a mowa nawet o 10 tysiącach złotych. Mało kto wie, co należy zrobić, to tylko jedna rzecz.

Dodatkowe pieniądze bez wątpienia przydadzą się każdemu, jednak już nie każdy wie, jak wejść w ich posiadanie. Tymczasem istnieje realna szansa otrzymania od państwa nawet 10 tysięcy złotych, a żeby zgarnąć tak pokaźną sumę, wystarczy zrobić jedną rzecz. Lepiej przeczytajcie, bo nie zostało wiele czasu.

Nawet 10 tysięcy od państwa. Co zrobić, by zgarnąć takie pieniądze?

Od 15 lutego można składać zeznania podatkowe. Dzięki temu podatnicy mogą skorzystać z ulg podatkowych, a zdecydowanie najbardziej korzystną jest ulga na dziecko, która przysługuje osobom rozliczającym się formularzem PIT-36 i PIT-37. Ponadto, ulga przysługuje nie tylko rodzicom, ale i prawnym opiekunom czy rodzicom zastępczym. Warto zaznaczyć również, że ulga dotyczy tylko dzieci niepełnoletnich lub niepełnosprawnych, czy też poniżej 25. roku życia, które nadal się uczą, a ich dochód nie przekracza granicy kwoty wolnej od podatku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Należy także wspomnieć, że wysokość ulgi jest zależna od tego, na które dziecko przysługuje. Jeżeli mowa o dziecku pierwszym oraz drugim, kwota wynosi 1112,04 zł rocznie. Na trzecie dziecko przysługuje 2000,04 zł rocznie, a na czwarte i każde kolejne - 2700 zł rocznie. Jak wynika z wyliczeń ekspertów, rekordziści mogą otrzymają zwrot podatku opiewający nawet na 10 tys zł.

Dzisiaj grzeje:  1. Michał Wiśniewski przekazał smutną wiadomość. Wiernie trwała u jego boku, ale jednak odeszła, fani we łzach 

2. Matka dodała wstrząsające zdjęcie z niemowlęciem. Chce, żeby lekarze zapłacili za swoje błędy

W przypadku małżeństw, w których oboje rodziców zarabiają odpowiednio 4000 zł i 5000 zł brutto miesięcznie przy umowie o pracę, a przy tym posiadają dwójkę dzieci, mogą liczyć na 3391 zł zwrotu podatku. Z kolei w sytuacji, gdyby to samo małżeństwo miało troje dzieci kwota zwiększa się do 5391 zł. Jeżeli natomiast byliby rodzicami piątki dzieci, a pracowałby tylko jeden z małżonków (roczne zarobki powinny oscylować w granicach 72 tys zł brutto), to mogą oni liczyć na zwrot podatku wynoszący nawet 10949,62 zł. Warto się spieszyć, bo termin składania zeznań podatkowych mija 30 kwietnia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przez dwa lata był leczony antybiotykami na boreliozę. Przyczyna objawów okazała się zupełnie inna
  2. Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskach
  3. Trudno nie złapać się za głowę. Ujawniono, ile zarobił Kubacki, braknie słów
  4. Nie miał litości dla Agaty Dudy. Wypomniał wstydliwą historię, wolałaby, żeby świat o niej nie wiedział
  5. Marta Manowska jest załamana. Bardzo smutne informacje, współczujemy z całego serca
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Źródło: gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News