Przełomowa zmiana, dostaniesz wielkie pieniądze. Wystarczy, że wziąłeś kredyt i zrobiłeś jedną rzecz

Przełomowa zmiana, dostaniesz wielkie pieniądze. Wystarczy, że wziąłeś kredyt i zrobiłeś jedną rzecz

Pieniądze trafią do rąk kredytobiorców za sprawą wyroku wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Klienci banku muszą spełnić tylko odpowiednie wymagania.

Pieniądze zostaną zwrócone tym, którzy wzięli kredyt konsumencki i zrobili jedną rzecz. Wszystko za sprawą wyroku, który wydał Trybunał Sprawiedliwości UE. To już drugi bank w Polsce, który ogłosił taką możliwość. Całkiem spore kwoty wrócą do portfeli klientów.

Pieniądze powrócą do kieszeni klientów

Bank BNP Paribas oficjalnie ogłosił, że w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego klienci będą otrzymywać zwrot kosztów kredytu. Wszystko za sprawą wyroku, jaki wydali sędziowie z Luksemburga. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyjaśnił, że udzielający kredytów muszą rozliczyć się między innymi z prowizji, opłaty przygotowawczej oraz ubezpieczenia.

- prawo konsumenta do obniżki całkowitego kosztu kredytu w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu obejmuje wszystkie koszty, które zostały nałożone na konsumenta - można przeczytać w wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE.

W sprawie wyroku Bank BNP Paribas wystosował oficjalny komunikat do swoich klientów. Ogłoszono, że na zwrot prowizji mogą liczyć osoby, które spłaciły swój kredyt przedterminowo po 11 wrześnie br.

- Informujemy, że w przypadku dokonania po dniu 11 września 2019 r. przedterminowej całkowitej spłaty kredytu konsumenckiego, BNP Paribas Bank Polska S.A. będzie dokonywać odpowiedniego zwrotu kosztów udzielenia kredytu wynikającego z pomniejszenia tych kosztów o koszty dotyczące okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy - można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie banku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze będą rozliczane automatycznie, jeśli posiadamy w placówce rachunek ROR

Bank zapowiedział, że rozliczenie kosztów będzie dokonywane automatycznie u tych klientów, którzy posiadają w placówce rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Jeśli klient ma taki rachunek w innym banku, będzie musiał złożyć odpowiednią  dyspozycję w siedzibie kredytodawcy lub poprzez infolinię.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda. Zginął w wypadku, miał zaledwie 27 lat
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

To drugi bank, który oficjalnie ogłosił możliwość odzyskania kosztów kredytu. Bank Pekao poinformował już pod koniec października o zwrotach prowizji w przypadku przedterminowej spłaty kredytu konsumenckiego. W przypadku tej instytucji zwrot dotyczył wcześniejszych spłat dokonanych także przed 11 września br.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. Nie żyje wielokrotny mistrz kraju. Federacja podała informacje o przyczynach śmierci, smutne wiadomości
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

źródło: TVN 24 bis

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News