Od listopada będziesz zarabiać mniej nawet o kilkaset złotych. Fatalne doniesienia dla wszystkich Polaków

Od listopada będziesz zarabiać mniej nawet o kilkaset złotych. Fatalne doniesienia dla wszystkich Polaków Źródło: youtube.com/LOvintage

Pieniądze, które w tym miesiącu dostaną Polacy za swoją pracę, będą o wiele mniejsze niż w poprzednich. Te fatalne doniesienia dla wielu aktywnych zawodowo mieszkańców naszego kraju mogą zmrozić krew w żyłach niejednej osoby. Co zrobić, aby nie stracić części wypłaty w następnych miesiącach?

Pieniądze za pracę są ważnym tematem dla każdego Polaka. Pensje, jakie otrzymują tysiące mieszkańców naszego kraju, mogą być mniejsze. A wszystko przez pewne zapisy prawne, z których wiele osób będzie rozliczonych. Ta informacja może wstrząsnąć, ale proces na szczęście da się cofnąć w następnych miesiącach.

Pieniądze za wykonaną pracę będą mniejsze? Wszystko przez regulacje prawne

Jak się okazuje, wszystkie osoby, które są objęte uczestnictwem w programie Pracowniczych Planów Kapitałowych, mogą otrzymać niższą niż poprzednio wypłatę. Jak się okazuje, od listopada wprowadzone zostały zmiany prawne, które doprowadzić mogą do zmniejszenia liczby poszczególnych wypłat.

Według danych podstawowa wpłata pracownika do PPK to 2% pensji brutto. Jeśli więc notujemy zarobki w postaci 3000 złotych netto, wtedy dojdzie do utraty 60 złotych na rzecz Pracowniczego Planu Kapitałowego. To jednak nie wszystko. Z pensji zostaje bowiem odliczony podatek za wpłatę pracodawcy. Według urzędników takie działanie jest konieczne, ponieważ są to kwoty dochodowe, od którego trzeba odprowadzić podatek PIT.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak zaprzestać korzystania z PKK? Wystarczy jeden wniosek

Na całe szczęście, z programu Pracowniczych Planów Kapitałowych da się zrezygnować. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że jest do nich zapisanych, ale często firmy decydowały się na przystąpienie do programu, szczególnie te, które zatrudniają powyżej 250 osób załogi.

Dzisiaj grzeje: 1. Dorota Szelągowska pokazała partnera. Fani osłupieli widząc kim on jest 
2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Aby zrezygnować z korzystania z usługi, powinniśmy złożyć wniosek do naszej firmy. o wypisaniu nas z programu oszczędnościowego i dodatkowego świadczenia emerytalnego wynikającego z PKK. Dzięki temu działaniu przestaniemy być stratni i nasza pensja wróci do nas w dawnej formie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News