Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana

Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana Źródło: pikio.pl

Pieniądze otrzymywane w ramach programu 500+ są niezbędne dla wielu rodzin, aby móc godnie żyć. Najnowsze informacje są jednak niezwykle niepokojące.

Pieniądze są niezbędne do życia, gdyż pozwalają nam na zakup wszystkiego, co potrzebne jest do funkcjonowania. Miliony Polaków wspomagają swój rodzinny budżet dofinansowaniem z programu 500 plus, który obecnie jednak zagrożony jest wstrzymaniem. Jak sugerują eksperci, może to być spowodowane przez warunki pracy pracowników socjalnych, którzy uważają, że ich sytuacja w pracy jest poniżej godności i nie mają warunków, aby wypełniać swoje obowiązki.

Pieniądze z 500+ mogą nie trafić do rodzin? 

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej twierdzi, że program 500 plus to jeden z najważniejszych postulatów, które realizują. Co więcej, wystosowane przez pracowników pomocy społecznej żądania podwyżki nie zostały w pełni spełnione. Osoby pracujące w siedzibach socjalnych protestują, a w najbliższej przyszłości może to wywołać poważny strajk. Może on doprowadzić do blokady wypłacanych świadczeń w ramach programu 500 plus, pieniądze więc zostaną wstrzymane, przez co ucierpi wiele rodzin.

Już ponad rok trwa dyskusja na temat pieniędzy dla pracowników socjalnych z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W miastach sytuacja jest bardziej stabilna niż we wsiach, gdzie to często Pomoc Socjalna zajmuje się sprawami świadczeń, zamiast Urzędu Miasta. Jednak zarówno pracownicy urzędów wiejskich, jak i miejskich domagają się wprowadzenia zmian i dodatkowych pieniędzy w wypłatach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warunki pracowników socjalnych nie są zadowalające 

Pomoc Socjalna musi mierzyć się z potyczkami nie tylko z rządem, alei ludnością, którą spotyka w pacy. Często stają się ofiarami przemocy - są poniżani, a nawet zdarzają się przypadki ataku na ich życie. Dodatkowo ich niskie zarobki nie pomagają im zrekompensować codziennego strachu przed odmową świadczeń. MRPiPS pochwalił się, że pracownicy socjalni dostali podwyżki. Po zmianie pieniądze otrzymywane przez pracowników socjalnych wynosiły 1900 złotych netto na miesiąc. Jedynie starsi pracownicy z minimalnym, 5-letnim stażem pracy, mogą zarobić prawie 2300 złotych. Jest to kwota o 100 złotych wyższa niż w roku 2018.

Dzisiaj grzeje: 1. W gabinecie ginekologa umieszczono ukrytą kamerę. Ofiar mogą być setki, internauci szukają sprawców
2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Przez narastające niezadowolenie społeczne, resort zapowiada, że zmiany zostaną wprowadzone do 1 stycznia 2020 roku. Co za tym idzie, do tego czasu w wielu gminach może przestać funkcjonować wypłacanie pieniędzy z programu 500 plus lub ich realizacja wystąpi z opóźnieniem. Czy resort spełni swoje obietnice i sytuacja się uspokoi, nie ma pewności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Źródło: Superbiz

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News