Wiemy, ile pieniędzy dostaną poszczególni Polacy, jeśli rząd spełni swoje obietnice. Nie wszyscy będą zadowoleni

Wiemy, ile pieniędzy dostaną poszczególni Polacy, jeśli rząd spełni swoje obietnice. Nie wszyscy będą zadowoleni Źródło: Pixabay

Pieniądze i ogromne kwoty, które mają trafić do Polaków po wyborach wyglądają bardzo atrakcyjnie. Przed wyborami padło wiele obietnic, ale to co przyniesie rzeczywistość, będzie wyglądać zupełnie inaczej. Wiadomo, ile dostaną poszczególni Polacy, którzy są oburzeni tym co ma się wydarzyć.

Pieniądze, które mają trafić do portfeli Polaków po wygranych przez PiS wyborach okazują się nie zachwycać wszystkich. "Trzynastki", wyższa waloryzacja, niższe składki ZUS wszytko mają wejść w życie w 2020 roku. 

Możliwe, że nikt nie otrzyma pieniędzy

Okazuje się, że budżet, który jest zaplanowany na najbliższy czas, nie przewiduje takich obciążeń jak trzynastki, zmiana waloryzacji czy niższe składki na ZUS. Czyżby PiS obiecał polakom, coś czego nie będzie mógł im dać? 

- W 2019 r. ustawa budżetowa również nie przewidywała wypłat dodatkowych świadczeń dla emerytów i rencistów ustawa została przyjęta już po uchwaleniu budżetu na 2019 r, a mimo to tzw. trzynaste emerytury zostały wypłacone bez zakłóceń - twierdzi Ministerstwo Finansów. 

Możliwe, że ze wszystkich obietnic złożonych wyborcom będzie podobnie. Resort finansów również nie przewiduje, by PiS składał obietnice bez pokrycia, twierdzą, że w budżecie są rezerwy, które pozwolą pokryć wszystkie świadczenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Można sięgnąć pamięcią do 2018 r., gdy w ustawie budżetowej zakładaliśmy deficyt na poziomie ponad 40 mld, a finalnie wyniósł on tylko nieco powyżej 10 mld zł. Także w trakcie roku w ustawie budżetowej pojawiają się pewne naturalne luzy, które można wykorzystać - podkreśla resort finansów. 

Ile otrzymają poszczególni obywatele?

Na pewno wzrośnie najniższa emerytura, która teraz na rękę wynosi  943 złotych, a po wprowadzeniu w życie obietnic wyborczych wzrośnie do 1025 zł. Trzynastka, która również ma zostać wypłacona emerytom będzie wynosiła 1200 zł brutto, w przyszłym roku mogą więc liczyć na dodatkowe pieniądze.

Dzisiaj grzeje: 1. Kaja Godek chce ponad 3 lat WIĘZIENIA dla nauczycieli. Skandaliczne oskarżenia działaczki
2. Dostrzegł w parku mężczyznę z niepełnosprawnym psem. Kiedy zobaczył, co z nim robi, od razu sięgnął po telefon

Jeżeli chodzi o projekt związany z obniżeniem składek ZUS, to jest gotowe by osoby z przychodami do 120 tysiąca zł rocznie będą mogły płacić składki liczone od dochodu. Kolejna grupa, która zyska na obietnicach partii rządzącej to osoby, otrzymującą najniższą pensję krajową, która wzrośnie o 350 zł brutto. 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nawet 200 tys. Polaków wyleci NA BRUK! Ty także możesz
  2. Nie żyje legendarny aktor. Kochały go miliony
  3. Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze
  4. Nieoczekiwane wiadomości o córce Anny Przybylskiej. Jej ojciec podjął kluczową decyzję
  5. Wielu Polaków było wstrząśniętych jej walką o życie. Niestety 5-letnia Hania nie żyje

źródło: fakt 

Następny artykuł