Podwyżka 500 plus. Wiadomo, ile więcej mogą dostać Polacy

Podwyżka 500 plus. Wiadomo, ile więcej mogą dostać Polacy Źródło: Pixabay / PhotoMIX-Company

Dodatkowe pieniądze spłyną do świadczeniobiorców 500 plus. Rząd nie wyklucza waloryzacji swojego sztandarowego programu. Dodatkowe środki podreperują budżet polskich rodzin, które otrzymują mniejszą kwotę, niż by to wynikało z nazwy programu.

Pieniądze, które w ramach programu 500 plus przyznawane są polskim rodzinom, wzrosną. Rząd planuje waloryzację świadczenia. Być może już niedługo, dzięki planowanej podwyżce, świadczeniobiorcy podreperują budżet domowy.

- Przeznaczamy duże środki na politykę prorodzinną. Mamy na 2020 rok zaplanowane ponad 40 mld zł na program Rodzina 500 plus, ale w przyszłości nie wykluczamy różnych wariantów – powiedział redakcji "Super Express" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Pieniądze na podwyżki świadczenia będą, ale nie tak szybko

Rząd, który dzięki swojemu programowi wygrał wybory, nie wyklucza, że waloryzacja 500 plus nastąpi. Lecz, jak podkreśla Stanisław Szwed, najwcześniej będzie to możliwe w 2021 roku.  Środki przeznaczone dla rodzin na rok 2020 są już rozpisane w budżecie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze zasilą budżety polskich rodzin

Od 1 lipca tego roku rodziny otrzymują również 500 plus na pierwsze dziecko. Ekonomiści jednak przypominają, że z 500 złotych w praktyce zostaje im w budżecie rodzinnym ok. 430. Wszystko przez rosnącą inflację.

- Inflacja zjada 500 plus. Najbiedniejsze rodziny najwięcej wydają na żywność i dla nich 500 plus nie jest warte 500 zł, ale już 430 zł – tłumaczy ekonomista dr Marek Zuber.

Dzisiaj grzeje: 1. UMARŁA w samotności, była gwiazdą PRL. Okoliczność jej śmierci budziły jej wątpliwości, powstało wiele teorii
2. Pozwalała setkom mężczyzn wykorzystywać niepełnosprawną 14-letnią córkę. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Według "Super Expressu" w kieszeniach polskich rodzin po waloryzacji świadczenia zostanie więcej pieniędzy. Będzie to podwyżka wynosząca ok. 35-40 złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Abonament już niebawem PODROŻEJE. Po 21 listopada zapłacisz więcej
  2. Pan młody zażądał rozwodu. Po ślubie pierwszy raz widział żonę bez makijażu, ZDJĘCIA przerażają
  3. Wszyscy w "Mam talent" zaczęli się śmiać, gdy powiedziała, że jej pies umie śpiewać. Jak zwierzak zaczął występ, oszaleli na jego punkcie
  4. Porwali nastolatkę i więzili ją 44 dni. Robili jej tak straszne rzeczy, że sama błagała, by ją w końcu zabili
  5. To już oficjalne. Wiadomo, kiedy będą wypłacane czternaste emerytury i komu się należą

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News