Zegar nieubłaganie odmierza czas. Wielu Polaków nie ma pojęcia, że lada dzień może stracić sprzed nosa kilka tysięcy złotych

Zegar nieubłaganie odmierza czas. Wielu Polaków nie ma pojęcia, że lada dzień może stracić sprzed nosa kilka tysięcy złotych Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polacy mogą stracić duże pieniądze, jeśli się nie pospieszą. Można dostać nawet kilka tysięcy złotych, niestety nieubłaganie upływa czas. Zwlekanie przez zbyt długi czas może doprowadzić do tego, że nie uda nam się otrzymać należnych nam pieniędzy. Sprawdź, do kiedy możesz złożyć wniosek, by otrzymać dodatek.

Wielu Polaków może stracić pieniądze, jeśli się nie pospieszy. Osoby, które utraciły pracę w związku z wybuchem pandemii koronawirusa mogą już starać się o należny im dodatek solidarnościowy. Pozostało niewiele czasu. Dodatek z ZUS będzie wynosił 1400 złotych netto wypłacane przez trzy kolejne miesiące, łącznie można otrzymać nawet 4200 złotych. Ważne, by złożyć wniosek na czas.

Polacy mogą stracić pieniądze, jeśli się nie pospieszą

Z inicjatywą wprowadzenia dodatku solidarnościowego oraz podniesienia wysokości zasiłku dla bezrobotnych wyszedł w maju prezydent Andrzej Duda. O pomoc mogą starać się osoby, które po 15 marca bieżącego roku utraciły źródło dochodu lub ich umowa wygasła. Właśnie ruszyła możliwość złożenia wniosku o dodatkowe pieniądze. Czas ucieka nieubłaganie, trzeba się spieszyć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Osoby, które chcą starać się o dodatek solidarnościowy muszą spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest to, że przed wybuchem pandemii były zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Jeśli wskutek epidemii zostaliśmy pozbawieni pracy lub nasza umowa wygasła, możemy otrzymać nawet 4200 złotych. Co ważne, warunkiem otrzymania pieniędzy jest również podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez co najmniej 60 dni bieżącego roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

2. Nie żyje 17-latek. Rodzina młodego sportowca pogrążyła się w żałobie

W sumie możemy otrzymać nawet 4200 złotych netto, czyli 1400 złotych miesięcznie za okres od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Dodatek można otrzymać najwcześniej za miesiąc, w którym został złożony wniosek. Oznacza to, że jeśli chcemy otrzymać całą możliwą sumę, trzeba złożyć wniosek maksymalnie do końca czerwca. Należy się spieszyć, pozostało zaledwie kilka dni na dopełnienie formalności. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądał ślub Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Tylko nieliczni wiedzą, co jest napisane na grobie zamordowanej córki Eleni. Łzy same napływają do oczu
  4. Sanepid wydał komunikat najwyższej wagi. Poszukiwane są konkretne osoby, które były w kościele na procesji Bożego Ciała
  5. Halinka ze Świata według Kiepskich przekazała smutną wiadomość. Polsat nie będzie już więcej nagrywał odcinków ukochanego sitcomu Polaków?
  6. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Gratulacje płyną z całego kraju, wspaniale

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News