Pieniądze
Pixabay.com pompi
Monika Majko - 21 Września 2020

Za konkretny banknot 10-złotowy zapłacą nawet kilka tysięcy złotych. Lepiej sprawdzić swój portfel

Pieniądze mogą być warte dużo więcej, niż głosi wydrukowany na nich nominał. Za ten banknot 10-złotowy można dostać nawet kilka tysięcy złotych. warto sprawdzić swój portfel przed pójściem do sklepu.

Pieniądze mogą być warte dużo więcej, niż ich pierwotny nominał, niektóre banknoty czy monety znacznie przewyższają swoją bazową wartość. Specjalista radzi, by sprawdzić swój portfel przed kolejnymi zakupami. Za konkretny banknot 10-złotowy można dostać nawet kilka tysięcy złotych.

Pieniądze mogą być warte fortunę, warto sprawdzić, co nosimy w portfelu

Niedawno gościem programu "Money. To się liczy" był Dawid Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego. Specjalista opowiedział widzom m.in. o wyjątkowych monetach i banknotach, które mogą wartością znacznie przewyższać swój pierwotny nominał. Za niektóre z nich kolekcjonerzy są w stanie zapłacić prawdziwy majątek.

WiadomościNa miejscu mnóstwo policjantów i karetek, ludzie są wywożeni do szpitali. Tragiczne wydarzenia w centralnej PolsceCzytaj dalej

- Okazuje się, że rzeczy, które podczas sprzątania przekładaliśmy z kąta w kąt albo je wyrzucaliśmy, mogą nawet sporo kosztować – mówi w programie "Money. To się liczy" Dawid Marciniak z Gabinetu Numizmatycznego.

Za ten banknot 10-złotowy można dostać nawet 2 tysiące złotych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Jakiś czas temu informowaliśmy o monecie o nominale 5 złotych, za którą kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet 5 tysięcy złotych. Oczywiście, te najbardziej cenne okazy ciężko znaleźć, zawsze jednak warto próbować. Wiele osób nawet nie wie o tym, że być może w portfelu czy skarbonce trzyma monety lub banknoty, za które może dostać spore pieniądze. Wystarczy np. sprawdzić numery seryjne pieniędzy. Za wybrane banknoty 10-złotowe można zgarnąć nawet do 2 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje polski polityk. Wiadomość właśnie obiegła media

2. Zastępy straży pożarnej toczą dramatyczną walkę z żywiołem. Wszędzie dym, płomienie widać z daleka

3. Nie byli w stanie oderwać oczu od Agaty Dudy. Co ona na siebie założyła?

– Można znaleźć banknot, który będzie miał wszystkie numery takie same. Na przykład taka dziesięciozłotówka w stanie używanym może kosztować do tysiąca złotych. W stanie idealnym – jest szansa, że będzie kosztował nawet 2 tys. zł – tłumaczył ekspert w rozmowie z dziennikarzem portalu money.pl.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Więzienie nie jest jedynym dramatem Tomasza Komendy. Ujawniono, że po wyjściu na wolność nieludzko go wykorzystywano
  2. Gwiazda reprezentacji Polski pokazała się bez ubrań na Instagramie. Zdjęcie rozgrzało fanów do czerwoności (FOTO)
  3. Ratownicy cały czas walczą o życie poszkodowanych, sytuacja jest dramatyczna. Są ranni i ofiary śmiertelne tragedii zagranicą
  4. W końcu przerwali milczenie. Zdradzili całą prawdę o pandemii
  5. Pomóżmy zdruzgotanej rodzinie. Zaginął Marek Pstrokoński, każda informacja jest na wagę złota
  6. Miny Lecha Wałęsy mówią wszystko. Pokazał co dają mu do jedzenia, współczujecie?

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News