Pieniądze - infomacje
BeatriceBB/Pixabay
Aneta Wasilewska - 20 Września 2020

Ogromne pieniądze dla setek tysięcy Polaków. Wszystko zacznie się już dzisiaj

Pieniądze już od 20 września mogą pojawiać się na koncie Polaków. Zgodnie z zapowiedziami ZUS, mowa jest nawet o 600 mln zł. Wiemy, już kto może liczyć na wypłaty od ZUS.

Pieniądze już niebawem zasilą konta Polaków. Jak wynika z informacji przekazanych przez Gertrudę Uścińską, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, aż 600 milionów złotych ma zostać wypłacone Polakom. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Hanna Śleszyńska - dramatHanna Śleszyńska przeżyła niebywały dramat. Ciężko uwierzyć, jak teraz wygląda jej życieCzytaj dalej

Pieniądze zostaną zwrócone

Zgodnie z oficjalnymi informacjami ZUS zwróci pieniądze Polakom. Mowa o kwotach, które w kwietniu i maju zostały wpłacone jako składki, ale przedsiębiorcy byli z nich zwolnieni, dzięki postanowieniom zawartym w tarczy antykryzysowej. Jak się okazało, mowa jest o 600 mln zł, które zostały wpłacone przez 800 tys. firm. Są to firmy, które złożyły wniosek o zwolnienie ze składek i jednocześnie je odprowadziły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

- ZUS dokona zwolnienia ze składek tych firm, których nadpłaty lub wpłaty zostały zaliczone na poczet składek podlegających zwolnieniu. Przepisy w tej sprawie wejdą w życie 20 września. Skorzysta z nich nawet 800 tys. firm. Nowelizacja odpowiada na postulaty przedsiębiorców i została rekomendowana przez ZUS - przekazała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje

2. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski

3. Wszyscy przemilczeli kluczową rzecz. Od soboty znika ważny zakaz, mamy oficjalne potwierdzenie

ZUS pierwszy raz wypłaci nadpłacone składki

Warto przypomnieć, że dotychczasowe prawo nie pozwalało na zwrot nadpłaconych składek osobom, które były z nich zwolnione. ZUS ma taką możliwość jedynie w kwestii składek za kwiecień i maj bieżącego roku. Jak oficjalnie przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wpłata świadczeń w ramach tarczy antykryzysowej w żaden sposób nie wpłynęła na budżet Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Sytuacja finansowa jest bezpieczna i stabilna. A przypomnijmy, zgodnie z danymi ZUS, podczas pandemii zostało zrealizowanych ponad 6,5 mln wniosków w ramach tarczy antykryzysowej, ich wartość została oszacowana na 25 mld zł. Trzymiesięczne zwolnienie ze składek 2 milionów podatników kosztowało 12,5 mld zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Rolnik szuka żony": Przełom w życiu jednej z par. Zbliża się dzień, który wszystko zmieni
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, złapaliśmy się za głowy. Nigdy się nią nie chwalił
  3. Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie. Fani zamarli, można się przestraszyć
  4. Znana wróżka przepowiedziała przyszłość Kindze Dudzie. Nieprawdopodobna wizja, co na to rodzice?
  5. Polaków czekają głodowe emerytury. Dramatyczne dane wyciekły do sieci, ręce opadają
  6. Alarm dla wszystkich. Są pozornie zdrowe, ich jedzenie powoli osłabia organizm

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Innpoland pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News