Uwaga, zostało jedynie kilka dni żeby dostać blisko 1,5 tys. zł. Łatwo przeoczyć i stracić szansę

Uwaga, zostało jedynie kilka dni żeby dostać blisko 1,5 tys. zł. Łatwo przeoczyć i stracić szansę Źródło: Pixabay/gosiak1980

Ostatnia szansa na dodatkowe pieniądze, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że lada moment może stracić możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy. Zostało zaledwie kilka dni na złożenie wniosków. Co dokładnie należy zrobić, by otrzymać dodatkową pomoc?

Ostatnia szansa na dodatkowe pieniądze w ramach wsparcia. Wiele osób nie ma pojęcia o tym, że zostało im zaledwie kilka dni na ubieganie się o dodatkowe fundusze. Z wnioskiem należy zdążyć do końca miesiąca. Kto może wnioskować o dodatkowe wsparcie? Co dokładnie trzeba zrobić i co najważniejsze - do kiedy?

Ostatnia szansa na dodatkowe pieniądze, Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, że im się należy

Zostało zaledwie kilka dni na złożenie wniosku o dopłatę w ramach dodatku solidarnościowego. Aby dostać pieniądze za lipiec, trzeba złożyć wniosek do końca bieżącego miesiąca. Czas ucieka, a Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, że lada moment stracą szansę na należne im pieniądze.

O świadczenie w ramach dodatku solidarnościowego mogą wnioskować osoby, które po 15 marca 2020 roku straciły pracę w związku z pandemią koronawirusa. Jeśli pracodawca rozwiązał z nami umowę o pracę możemy się ubiegać o wspomniany dodatek. 

Kolejnym warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez okres łączny wynoszący co najmniej 60 dni w 2020 roku. Dodatek solidarnościowy to wsparcie w wysokości 1400 złotych miesięcznie. Przysługuje on w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku. Aktualnie można ubiegać się o to wsparcie już jedynie za lipiec i sierpień, termin na składanie wniosek za czerwiec już minął.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Świadczenie przysługuje również osobom bezrobotnym, które zostały już zarejestrowane w urzędzie pracy. Otrzymanie dodatku powoduje zawieszenie wypłaty zasiłku dla bezrobotnych  czy stypendium na szkolenia i podnoszenie kwalifikacji - nie ma możliwości pobierania dwóch form wsparcia jednocześnie. 

O świadczenie można wnioskować tylko drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Takie rozwiązanie pozwala na szybką wypłatę środków. Za osobę, która pobiera dodatek solidarnościowy, zostają opłacone składki emerytalne i rentowe oraz zdrowotne. Nie pomniejszają one jednak wypłaty, ponieważ jest ona finansowana z budżetu państwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2. Ministerstwo Zdrowia wydało najnowszy raport. Jedno z województw wyraźnie góruje

Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 sierpnia, należy jednak pamiętać, że składając wniosek w tym miesiącu, otrzymamy wypłatę tylko za ten miesiąc. Jeśli chcemy skorzystać z pomocy jeszcze w lipcu, należy jak najszybciej złożyć wniosek - przed końcem miesiąca. Informacja o przyznaniu prawa do dodatku pojawi się na platformie PUE ZUS. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Syn Edyty Górniak nie jadł przez tydzień. Powód poraża, nawet słynna mama była zdumiona
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Pilne: Nakaz ministerstwa zdrowia. Każdy Polak musi się stosować   

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News