Duże obniżki pensji Polaków są już faktem. Wszystkim umknął jeden zapis w tarczy antykryzysowej

Duże obniżki pensji Polaków są już faktem. Wszystkim umknął jeden zapis w tarczy antykryzysowej Źródło: pixabay/gosiak1980

Polacy stracą ogromne pieniądze. Wiele osób cieszyło się na wieść o tarczy antykryzysowej Polskiego rządu. Okazało się, że wiele osób zapomniało o jednym zapisie.

Pieniądze z tarczy antykryzysowej mają wspomóc pracodawców i pracowników, chroniąc ich przed tragicznymi gospodarczo skutkami pandemii koronawirusa. Dzięki finansom rządowym właściciele firm będą ponosić zmniejszone koszty utrzymania przedsiębiorstwa przez czas pandemii. Okazuje się, że jest jeden haczyk.

Wielkie pieniądze rządu na tarczę antykryzysową. Sporo jednak straci

Z powodu pandemii wiele przedsiębiorstw musiało zawiesić swoje funkcjonowanie, a w efekcie przestały generować przychody. Jednocześnie na ich utrzymaniu wciąż pozostają pracownicy, którzy muszą za coś żyć i często dodatkowo spłacić kredyty. Pomóc w tym miała tarcza antykryzysowa, dzięki której państwo sfinansuje część wypłacanych pensji pracowników. Jednak to nie oznacza, że zarówno pracownicy, jak i pracodawcy nie stracą, bo to, że dostaną mniej pieniędzy, jest pewne.Gdy prezes NBP zaproponował możliwość czasowego zawieszenia pensji pracownikom, wiele osób było oburzonych. Częściowo ten zapis znalazł się w ustawie o tarczy antykryzysowej. W efekcie pracodawca będzie miał pełne prawo, aby wypłacać tylko część pensji swoim pracownikom.

Kryzysowe wynagrodzenia uderzą w Polaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wynagrodzenia będą wspomagane przez państwo w systemie 40-40-20. Oznacza to, że 40% wynagrodzenia pokryje państwo, 40% pracodawca, a 20% pracownicy - czyli finalnie dostaną jedynie 80% swojej dotychczasowej pensji. Odsetek jest liczony od średniej krajowej. Z przywileju skorzystać będą mogły tylko te firmy, których obrót spadnie o 15% w ciągu dwóch miesięcy, lub 25% w ciągu jednego miesiąca.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
2. Kto najciężej choruje na koronawirusa? Jest najnowszy raport, prawda jest bardzo smutna

Zarówno pracownicy, jak i pracodawcy są załamani. Właściciele firm, bo ponoszą koszty mimo braku przychodów. Pracownicy, bo niezależnie od nich, muszą wstrzymywać się od pracy i otrzymują przez to mniejsze pieniądze. W niektórych sektorach pracownicy już teraz odczuli cięcia spowodowane pandemią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jego żona walczy o życie. W obliczu pandemii wystosował ważny apel
  2. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  3. Wiadomo, kim była i na co chorowała zmarła na koronawirusa 27-latka. Wstrząsające doniesienia
  4. Emerytury nie zostaną wypłacone w terminie? Jest oficjalna odpowiedź
  5. Zdjęcie wnuka Pawła Królikowskiego podbija sieć. I nie bez powodu, co za widok
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: INN Poland

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News