Pieniądze wzrost cen
Pexels.com
- 20 Listopada 2019

Najgorsze informacje dla wszystkich Polaków. Nikogo nie ominą wielkie opłaty, ceny przygnębiają

Pieniądze w nowym roku nie będą trzymać się naszych portfeli. Drastyczne podwyżki odczujemy wszyscy. Podrożeje nie tylko alkohol i papierosy, ale również jedzenie i energia.

Każdy, kto liczy na pieniądze ze wzrostu kwoty płacy minimalnej, może być mocno rozczarowany. Rok 2020 dla nikogo nie będzie łaskawy, ekonomiści przewidują bowiem apogeum podwyżek. Według ubiegłorocznego raportu "Portfel statystycznego Polaka", przeciętna polska rodzina wydaje miesięcznie 200 zł na energię. Niewykluczone, że od stycznia ta kwota będzie wynosić aż 260 zł.

żona rozszarpana przez psaJego żona zadzwoniła, była przerażona. Zwykły spacer z psem zamienił się w koszmar, została rozszarpanaCzytaj dalej

Pieniądze na alkohol to luksus. Ale nie sposób zrezygnować z jedzenia

Od nowego roku stawka podatku akcyzowego na alkohol i papierosy ma urosnąć o 10 procent. Będziemy dopłacać 10 groszy do każdej butelki piwa, 50 groszy do butelki wina i złotówkę do wódki.

Jeśli chodzi o koszty żywności, należy nastawić się na gwałtowny wzrost cen mięsa, a zwłaszcza popularnego w Polsce drobiu. Ekonomiści przewidują, że podrożeją również owoce.

WIĘCEJ TEKSTU POD GALERIĄ

SzczeniakŚmiały się i nagrywały szczeniaka skręcającego się z bólu. Włożyły mu do pyszczka obrzydlistwo i podpaliły (zdjęcia)Czytaj dalej

- Wiele towarów jest importowanych. Gdyby doszło do osłabienia złotego, to przełoży się to na wyższą inflację. Z kolei wyższa inflacja może spowodować, że pracownicy będą oczekiwali wyższych pensji jako rekompensaty za wzrost cen - komentuje profesor Stanisław Gomułka.

Z kolei ekonomista Grzegorz Sielewicz przewiduje wzrost cen żywności nawet o 8 procent rok do roku, przy czym pierwsze cztery miesiące będą szczytowe.

Jeszcze większe opłaty za paliwo

Każdy, kto ma auto, musi liczyć się z podwyżką opłat za polisę, przegląd i za paliwo. Najprawdopodobniej od przyszłego roku wzrośnie opłata paliwowa za benzynę, olej napędowy i gaz. Stawka za 1000 litrów benzyn silnikowych wzrośnie o 5 zł, a olejów napędowych i gazów o prawie 6 zł. Eksperci przewidują, że koszty tych podwyżek spadną przede wszystkim na konsumentów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Oprócz paliwa, będziemy również więcej płacić za wywóz śmieci. Wiele miast szykuje podwyżkę rzędu 200-300 procent! Szczególnie odczują to mieszkańcy województwa mazowieckiego. W Warszawie dwuosobowa rodzina zapłaci za segregację nawet 54 zł. Do tej pory było to 19 zł.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”
  2. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  3. Marta zobaczyła tytuł przelewu alimentów i zamarła. Od razu zagotowała się z wściekłości
  4. Nagły niesłychany dramat. Syn b. prezydenta Niemiec zadźgany na oczach tłumu
  5. Katarzyna Dowbor przeżywa bardzo trudne chwile. Stała się rzecz, której bała się od dawna

Syn wyglądał strasznie.2 tyg. po urodzeniu z ich synem zaczęły się dziać straszne rzeczy. Lekarze postawili diagnozę, która ścięła ich z nógCzytaj dalej

Źródło: money.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News