Poważna awaria w popularnym banku, z kont znikają pieniądze. Klienci są wściekli, a bank milczy

Poważna awaria w popularnym banku, z kont znikają pieniądze. Klienci są wściekli, a bank milczy Źródło: .

Pieniądze znikają z kont klientów popularnego w Polsce banku. Awaria trwa od wtorkowego południa. Bank od kilkunastu godzin pracuje nad rozwiązaniem problemu, ale robi za mało, co wzbudziło niemałą wściekłość wśród jego klientów.

Pieniądze, które wydali klienci Idea Banku w ostatnich dniach, zostały zaksięgowane podwójnie. Klienci wpadają w furię - w mediach społecznościowych nie przebierają w słowach:

- Jedna płatność kartą za towar. Z wpływu kilku tysięcy mam na koncie 0, bo...? Bank ma problemy techniczne i podwójnie księguje moje wydatki! - pisze jeden z użytkowników.

Brak pieniędzy na koncie w szczególny sposób dotyka małych przedsiębiorców

Idea Bank nie jest popularny wśród klientów indywidualnych. Natomiast z jego usług korzysta bardzo wielu mikroprzedsiębiorców. Do dzisiaj muszą oni zapłacić podatek za październik. Tymczasem część z nich nie ma pieniędzy na koncie od 4 dni. Ze względu na awarię przedsiębiorcy boją się, że nie wywiążą się ze zobowiązań na czas. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bank przez kilkanaście godzin nie poinformował użytkowników o awarii

Klienci Idea Banku są wściekli również dlatego, że bank nie poinformował ich o zaistniałych problemach. Niektórzy skarżą się na nieczynne telefony. Co więcej, zamiast smsów z informacją o awarii, otrzymują oni wiadomości o wystąpieniu zaległości na koncie. Chociaż bank wie o awarii i stara się z nią uporać, nigdzie w mediach społecznościowych nie poinformowali klientów o możliwych problemach.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Oświadczenie banku pojawiło się dopiero dziś w południe, czyli po kilkunastu godzinach od nastąpienia awarii:

- Przyczyna błędu została zdiagnozowana. Aktualnie Bank pracuje nad jej jak najszybszym rozwiązaniem, a sam błąd został już 19 listopada zgłoszony do dostawcy systemu bankowego. Wszystkie przypadki podwójnego księgowania zostaną usunięte z systemu dzisiaj do końca dnia - zostaną wprowadzone korekty błędnych transakcji na rachunkach klientów. W następnych dniach Bank będzie dokonywał korekt ewentualnych konsekwencji błędu, np. naliczonych nienależnie odsetek od debetu. Klienci, którzy zauważyli nieprawidłowość na swoich kontach, nie muszą dokonywać żadnych zgłoszeń - zwrot środków zostanie dokonany automatycznie - czytamy na stronie na Facebooku Idea Banku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nakłuwał żonie pośladki igłami i wyrzucał bez ubrań z domu. Najgorsze stało się gdy zaszła w ciążę, mąż nie miał odrobiny litości
  2. Filmik ma już ponad 2 miliony wyświetleń! Właściciel nagrał jak rozmawia ze swoim kotem, będzie płakać ze śmiechu
  3. Obudził ją ostry ból brzucha. Zobaczyła na sobie zagrożenie, w pośpiechu zawołała męża
  4. W zgliszczach samolotu odnaleziono list do Anny Jantar. Po latach ujawniono jego tragiczną treść
  5. "Są atakowani siekierami, oblewani kwasem, a nawet mordowani czy podpaleni w miejscu pracy". Wszystko przez 500 plus

Źródło: gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News