Zapadła decyzja, Polacy dostaną po 1400 złotych miesięcznie. Wiadomo, kto i kiedy

Zapadła decyzja, Polacy dostaną po 1400 złotych miesięcznie. Wiadomo, kto i kiedy Źródło: youtube.com Prezydent.pl

Pieniądze popłyną do kieszeni Polaków. Prezydent Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę - obywatele dostaną po 1400 złotych, trzeba jednak spełnić określone warunki. Wiadomo, kto i kiedy będzie mógł skorzystać z nowego świadczenia.

Pieniądze mają zasilić budżety tych obywateli, którzy w wyniku sytuacji związanej z pandemią koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji. Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym, Polacy otrzymają  od rządu wsparcie w wysokości 1400 złotych miesięcznie.

Pieniądze trafią do obywateli, którzy stracili pracę przez pandemię koronawirusa

Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało, że Andrzej Duda podpisał właśnie ustawę o dodatku solidarnościowym, który zakłada pomoc finansową dla obywateli poszkodowanych w skutek pandemii koronawirusa. Świadczenie ma wspomóc Polaków, którzy stracili pracę w wyniku obecnego kryzysu, spowodowanego spowolnieniem gospodarczym.

- Celem ustawy jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19, poprzez wsparcie finansowe osób, które straciły źródło przychodu ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną kryzysem wywołanym COVID-19 - przekazano w komunikacie KPRP.

Podpisana prze prezydenta ustawa "określa warunki nabywania prawa, wysokość, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania i finansowania dodatku solidarnościowego". Dodatek ma być wypłacany w wysokości 1400 złotych, ale nie dłużej niż 3 miesiące (od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 sierpnia 2020 r.). Dokument przewiduje jednak upoważnienie dla rządu, który będzie mógł w drodze rozporządzenia określić dłuższy okres przysługiwania dodatku solidarnościowego, powołując się na zastaną sytuację na rynku pracy wywołaną rozprzestrzenianiem się COVID-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatek solidarnościowy wyniesie 1400 złotych, pieniądze będą wypłacane nie dłużej niż 3 miesiące

By skorzystać z dodatku solidarnościowego, należy złożyć odpowiedni wniosek do ZUS. Od dodatku będzie odprowadzana składka, wiec osoba pobierająca świadczenie będzie podlegać ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu oraz ubezpieczeniu zdrowotnemu. Dodatek solidarnościowy ma być zwolniony z podatku dochodowego i nie będzie podlegał egzekucji.

- Ustalenie prawa do dodatku solidarnościowego będzie następowało na wniosek osoby uprawnionej złożony do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, nie później niż do dnia 31 sierpnia 2020 r., w formie dokumentu elektronicznego za pomocą profilu informacyjnego utworzonego w systemie teleinformatycznym, udostępnionym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych - przekazał Fakt.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy od rana dostają pilnego SMS-a od rządowej komórki. Znamy jego treść, chodzi o poważne niebezpieczeństwo

2. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

Ponadto ustawa wprowadza również zmianę w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, ale nowe przepisy dotyczące tego świadczenia wejdą w życie dopiero 1 września 2020 roku. Zasiłek będzie wynosił 1200 zł przez pierwsze 90 dni posiadania prawa do świadczenia, oraz do 942,30 zł w dalszym okresie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega i wycofuje ulubiony przysmak każdego dziecka. Bardzo duże ryzyko
  2. Wzruszające wyznanie syna Dawida Kosteckiego. Ujawnił ostatnie słowa taty
  3. Robert Janowski dłużej nie mógł milczeć. Wyjawił całą prawdę, padło wiele gorzkich słów
  4. Chwilę przed własną śmiercią wyrzuciła swojego dzidziusia z okna. Powód odbiera mowę, nie da się nie płakać
  5. Tysiące Polaków trafi do specjalnego rejestru? Burza wokół kontrowersyjnego pomysłu
  6. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi z bezpańskim psem

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News