Ponad pół miliona Polaków otrzyma dodatkowe pieniądze. Rewelacyjne informacje, wystarczy spełnić jeden warunek

Ponad pół miliona Polaków otrzyma dodatkowe pieniądze. Rewelacyjne informacje, wystarczy spełnić jeden warunek Źródło: .

Pieniądze dla ponad pól miliona Polaków? Dodatkowe fundusze to rewelacyjna wiadomość. Okazuje się, że wystarczy spełnić tylko jeden warunek. Kto może liczyć na dodatkowe dochody?

Pieniądze z budżetu państwa trafią do kieszeni Polaków. Oficjalna decyzja w tej sprawie już zapadła, a ponad pół miliona obywateli może liczyć na dodatkowe pieniądze. Muszą oni jednak spełniać jeden ważny warunek. 

Pieniądze trafią do ponad pół miliona Polaków 

Prezydent Andrzej Duda podpisał właśnie ustawę, która będzie regulować realizację ustawy budżetowej na rok 2020, tzw. ustawę okołobudżetową, która ma wprowadzić szereg podwyżek i wypłat nagród. Pieniądze mogą już niebawem trafić do Polaków, a prace już ruszyły. Obecnie prace nad ustawą trwają w Sejmie, gdzie już zostało wydane zielone światło na poprawki dotyczące ilości przekazanych na ten cel pieniędzy. 

W Sejmie została podjęta decyzja, by na wypłatę dodatkowych pieniędzy wzięte były środki z funduszu nagród ministra i kuratorów oświaty, chociaż w Senacie padła propozycja, by zmienić kwotę pieniędzy, która miałaby zostać przeznaczona na ten cel. Ta, która została ustalona już dwa lata temu przez Sejm, miałaby zostać zmieniona, a do Polaków trafiłoby wówczas tyle pieniędzy, ile zakłada ustawa z 1 stycznia 2020 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sejm zgodnie poparł poprawkę, która miałaby zwiększyć ten budżet o 50 mln zł, które miałby popłynąć z budżetu państwa. Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze?

Dodatkowe pieniądze dla nauczycieli

Okazuje się, że grupa społeczna, która może liczyć na dodatkowe pieniądze, to przede wszystkim nauczyciele. Oni też jako pierwsi otrzymają dodatkowe pieniądze. Ustawa, która jest właśnie przygotowywana, zakłada, że już we wrześniu bieżącego roku, otrzymaliby podwyżki wynagrodzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w zachodniej Polsce. 18-latek zmarł na komisariacie, przyczyna śmierci jest dobijająca
2. Z ostatniej chwili. Nie żyje słynny reżyser i 3 osoby z jego rodziny, okropne doniesienia

Jednak nie tylko nauczyciele mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Ustawa okołobudżetowa zakłada także, że około 2,2, mld zł zostanie przekazane osobom, które wezmą udział w stażach podyplomowych i szkoleniach specjalizacyjnych dla lekarzy, dentystów, pielęgniarek, a także położnych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpital zapłaci za błąd lekarzy. Rodzina dziecka dostanie gigantyczne odszkodowanie
  2. Wielki pech Kamila Stocha. Był o włos od wygranej w kwalifikacjach
  3. Nikt nie miał pojęcia, że sytuacja była na tyle zła. "Boczek" z Kiepskich zaczął nawet tracić wzrok
  4. Rodzina królewska legnie w gruzach? Ujawniono, że księżna Diana miała córkę
  5. W końcu kamery wszystko uchwyciły. Cała prawda o Dagmarze i jej największej tajemnicy
  6. Jutro pod żadnym pozorem nie kupuj pączków. Ujawniono druzgocące informacje przed tłustym czwartkiem

źródło: biznes info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News