Pieniądze PIT 2019
Pixabay/cloudhoreca
Konrad Karpiuk - 20 Stycznia 2020

Musisz w tym roku rozliczyć PIT? Mało kto wie o wielkiej zmianie, dotyczy każdego podatnika

Wyliczając składkę do odprowadzenia z podatku PIT, warto wiedzieć wszystko o obowiązujących stawkach podatkowych. Szczególnie, że przy tym rozliczeniu będzie obowiązywała spora zmiana dotycząca każdego podatnika.

Dzięki tej zmianie, wielu Polaków zaoszczędzi pieniądze. Tegoroczne rozliczenie PIT będzie znacznie się różniło się od tego, które przeprowadzaliśmy w ubiegłym roku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że dotyczy ich jedna poważna zmiana.

Spore zmiany w tegorocznym rozliczeniu PIT

Tą zmianą jest zmniejszenie dolnej stawki podatkowej z 18 do 17%. Osoby, które zarobiły nie więcej niż 85 528 złotych w ciągu 2019 roku, odprowadzą podatek wartości jedynie 17,75% od zarobionej kwoty. Jeśli dokonujemy rozliczenia za pomocą programu Ministerstwa Finansów, e-PIT, zostanie nam to uwzględnione automatycznie. Jeśli jednak robimy to ręcznie, musimy poważnie na to uważać.

Obrazek, królikTylko nieliczni znajdują królika schowanego wśród kotów bez podpowiedzi. Reszta się poddajeCzytaj dalej

Inaczej jest w przypadku górnej stawki dochodowej, czyli osób, które przekroczyły kwotę 85 528 zł zysku. Tak zarabiających czeka podatek dochodowy wysokości 32% - w tym zakresie nie było żadnych zmian. Ponadto ci, którzy wykażą zarobki na poziomie powyżej 1 miliona złotych, będą zmuszeni uiścić daninę solidarnościową, dodatkowy podatek dla najbogatszych, który wynosi 4%. Przy czym warto pamiętać o jeszcze jednej uldze podatkowej.

Jeszcze jedna ulga podatkowa - dla wybranych stawka wyniesie 0%. Zaoszczędzą ogromne pieniądze

Dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia, stawka podatkowa została zredukowana do zera. Jeśli ktoś więc nie przekracza tego wieku i wypełnia dokument PIT-37 nie będzie zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego. Co jednak, jeśli ukończyliśmy 26 lat w ubiegłym roku?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matka śpiewała kołysankęMatka śpiewała córce kołysankę, dopóki mała nie umarła. Powód jest wstrząsający, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje:

1. Ponad 20 tys. zł mandatu za brak jednej zmiany w samochodzie. Kierowcy muszą się pilnować
2. Dramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Nie żyją dzieci
3. W trakcie smażenia piersi kurczaka wypływa biała wydzielina. Zbledniesz poznając prawdę i wyrzucisz mięso natychmiast

Ministerstwo finansów informuje, że wszystko zależy od miesiąca, w którym mieliśmy 26 urodziny. Jeśli otrzymaliśmy wypłatę przed jubileuszem, do tego momentu obowiązuje nas stara stawka podatkowa. Natomiast wszystkie pieniądze, które zarobiliśmy po 26. urodzinach, są opodatkowane stawką 17,75% lub 32% w zależności od progu podatkowego, w jakim się mieścimy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
  2. Senator milioner ŻĄDA od Karolaka małej fortuny. Aktor ma do spłaty dług
  3. W sieci pojawiło się wyjątkowo intymne nagranie gwiazdy TVN. Miało trafić tylko do jej partnera, zobaczyli wszyscy
  4. Kupił używany telefon, później przejrzał jego zawartość. Obejrzał zapisany filmik i zamarł z przerażenia
  5. Genialny trik na rozklepywanie kotletów schabowych. Będą idealnie równe, goście padną z wrażenia

RosółRobisz rosół na drobiowym mięsie? Popełniasz ogromny błąd, kucharze ostrzegająCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News