Płaciła komórką, kartę miała trzymać w domu. Nagle zorientowała się, że z jej konta wyparowywały pieniądze

Płaciła komórką, kartę miała trzymać w domu. Nagle zorientowała się, że z jej konta wyparowywały pieniądze Źródło: hqmc.marines.mil/Johnathan D. Herring

Pieniądze zniknęły z jej konta. Kiedy podliczyła, jakiej sumy brakuje, o mało nie zemdlała - straciła kilka tysięcy złotych. Policja podaje szczegóły zadziwiającego oszustwa.

Pieniądze znikały co jakiś czas, o czym właścicielka konta zorientowała się dopiero z wyciągów bankowych. Wtedy dotarło do niej, że wcale nie robiła zakupów tam, gdzie została zarejestrowana płatność kartą. Policja szybko rozwiązała sprawę i wpadła na trop złodzieja.

Pieniądze co jakiś czas znikały z jej konta

Kobieta od dłuższego czasu płaciła za swoje zakupy i rachunki telefonem - ten sposób płatności, np. kodem BLIK zyskuje na popularności. Komórka zawsze znajduje się pod ręką, a cały proces jest szybki i przyjemny. Krakowianka zrezygnowała więc z płacenia kartą i schowała ją w swoim domu, a przynajmniej tak jej się wydawało.

- Przyjęliśmy zawiadomienie o wielokrotnym nieuprawnionym posłużeniu się zagubioną kartą płatniczą. Właścicielka karty korzystała z płatności elektronicznych za pomocą telefonu - informuje  Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Dodaje również, że prawowita właścicielka karty była przekonana, że karta jest gdzieś w domu.

Konto zostało uszczuplone o 6500 złotych. Policja podjęła trop

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy kobieta zauważyła, że z konta znikają jej pewne sumy pieniędzy, natychmiast zaczęła szukać karty. Nie mogła jej znaleźć - okazało się, że od 10 miesięcy wcale nie znajdowała się w domu. Przywłaszczyła ją sobie 62-letnia mieszanka Krakowa. Przez prawie rok użyła jej 771 razy i wydała łącznie 6500 złotych. Płaciła zbliżeniowo za zakupy spożywcze oraz bilety komunikacji miejskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

Policja szybko wpadła na trop 62-latki, a w jej mieszkaniu znaleźli zaginioną kartę płatniczą. Starsza kobieta przyznała się też funkcjonariuszom, że znalazła kartę w jednym z automatów z biletami. Chce też dobrowolnie poddać się karze i żałuje swoich czynów. Jak się okazuje, grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie cudzego mienia i rozporządzanie finansami na szkodę drugiej osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  2. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  3. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat
  4. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  5. Premier zapowiedział WALKĘ o polskich emerytów. Odniósł się NIE TYLKO do 13. i 14. emerytury

Źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News