Będzie 14. emerytura. Wiadomo już, kiedy konkretnie seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze

Będzie 14. emerytura. Wiadomo już, kiedy konkretnie seniorzy dostaną dodatkowe pieniądze Źródło: .

Dodatkowe pieniądze dla emerytów. W trakcie swojego exposé, rozpoczynającego pracę nowego rządu, premier Mateusz Morawiecki przedstawił swój plan na całą kadencję. Okazało się, że rząd planuje wprowadzić czternastą emeryturę. Wiemy już, kiedy nastąpi wypłata świadczenia.

Rząd przeznaczył większe pieniądze na emeryturę. W zgodzie z obietnicami wyborczymi, Mateusz Morawiecki i jego administracja wprowadzą dodatkową, czternastą wypłatę świadczenia emerytalnego. W trakcie exposé padła deklaracja wprowadzenia dodatkowej emerytury, a Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki - podał do ogólnej wiadomości, kiedy emeryci będą mogli spodziewać się pieniędzy obiecanych w kampanii wyborczej.

Większe pieniądze dla emerytów. Rząd wprowadza czternastą emeryturę

W trakcie wystąpienia przed Sejmem, Morawiecki opowiadał o swojej wizji na kolejne cztery lata kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości. Według premiera jednym z najważniejszych celów do spełnienia przez polityków powinno być wprowadzenie czternastej emerytury. Argumentem dla takiego działania są poprzednie obietnice PiS-u dla emerytów, a także chęć rozwinięcia polityki prorodzinnej przez rząd.

- Chcemy też zadbać o aktywność seniorów i łagodzić samotność jesieni życia, dlatego tak mocno rozbudowujemy domy seniora i zachęcamy samorządy do korzystania z pieniędzy rządowych na ten cel [...] Rodzina jest i musi pozostać fundamentem społeczeństwa - mówił w trakcie wystąpienia Mateusz Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kiedy wypłata czternastego świadczenia emerytalnego? 

Na wypłatę dodatkowych pieniędzy seniorzy będą musieli poczekać jeszcze ponad rok. Według Morawieckiego priorytetem na rok 2020 będzie utrzymanie trzynastej emerytury. Zwiększona wypłata miałaby stać się faktem już w 2021 roku.

- Nie ma zdrowego rozwoju bez solidarności [...] Będziemy kontynuować wypłatę trzynastej emerytury, a w 2021 roku wypłata czternastki - powiedział premier w trakcie wystąpienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Przed operacją pacjent zostawił na swoim ciele wiadomość dla lekarza. Chirurg przez 30 minut dochodził do siebie
2. Tragiczne wiadomości z centralnej Polski. Samolot runął na ziemię i stanął w ogniu, jest informacja o ofiarach

Nie da się ukryć, że takie deklaracje ze strony najważniejszego przedstawiciela i szefa rządu są informacją, która może ucieszyć praktycznie całe starsze pokolenie Polaków. Każdy liczy na to, że słowa premiera zostaną zrealizowane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Premier zapowiedział WALKĘ o polskich emerytów. Odniósł się NIE TYLKO do 13. i 14. emerytury
  2. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  3. Fryzura, za którą faceci szaleją. Jest prosta i szybka w wykonaniu, wystarczą 3 minuty, by osiągnąć zachwycający efekt
  4. Mama przez całą dobę szukała pomocy dla 8-letniej córki, która najpewniej została zgwałcona. Oburzająca postawa lekarzy, nie chcieli mieć z nią do czynienia
  5. Zwyrodnialec porwał 11-latkę i bezustannie gwałcił, urodziła mu 9 dzieci, nad którymi się znęcał. Ich agonia trwała 19 lat


źródło: TVN 24 BiS

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News