Od stycznia 2020 prąd będzie jeszcze droższy. Wiadomo, ile dokładnie trzeba będzie płacić, Polacy będą wściekli

Od stycznia 2020 prąd będzie jeszcze droższy. Wiadomo, ile dokładnie trzeba będzie płacić, Polacy będą wściekli Źródło: pixabay.com

Pieniądze, które trzeba płacić za prąd, już teraz mogą doprowadzić niektórych do ruiny. Okazuje się, że w 2020 roku Polacy jeszcze bardziej dostaną po kieszeniach.

Niestety wszystko wskazuje na to, że niedługo trzeba będzie wydać jeszcze większe pieniądze na rachunki za prąd. Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził taryfę jednego ze sprzedawców prądu. W wyniku tego rozwiązania, dla wielu Polaków ceny wzrosną. Wiadomo już dokładnie o jakich kwotach jest mowa.

Trzeba będzie wykładać większe pieniądze w opłacenie prądu

Trzech głównych sprzedawców prądu wnioskowało o większe taryfy za energetyki. URE odrzuciło trzy z nich, nakazując stosowanie taryf z 2018 roku. Zatwierdzono natomiast jedną -  tą, o którą wnioskowała grupa energetyczna Tauron, która w prąd zaopatruje 1/3 kraju.

Ponadto, mimo odrzucenia taryf dwóch pozostałych dystrybutorów, czyli PGE, Energa i Enea, zatwierdzono taryfy dystrybucyjne i taryfę przesyłową. Jak informuje prezes URE, Rafał Gawin, oznacza to, że statystycznie przeciętne gospodarstwo domowe będzie płaciło o 0,80 - 1,80 zł miesięcznie więcej. Ponadto osoby zaopatrujące się w energię u Tauronu, będą płacić o 9 złotych więcej.

Dostawcy prądu nie zamierzają zarzucić broni. Będą walczyć o wyższe ceny

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grupy, których wnioski zostały odrzucone, nie chcą jednak tak szybko się poddawać. Dziennikarze RMF FM zdobyli informacje, że spółki zamierzają negocjować znaczne podniesienie cen prądu. Wynika to z tego, że według wyliczeń w obecnej sytuacji, aby osiągać zadowalające dochody, muszą zmienić politykę cenową.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona słyszała straszliwe krzyki z garażu. Prawie zemdlała, gdy odkryła największy sekret męża
2. Ksiądz zabił policjanta. Przekazano bolesne szczegóły

- Uznaliśmy, że nie możemy uznać propozycji taryf tych sprzedawców [...] Nie mogłem przychylić się do wniosków przedsiębiorstw, które pomimo kilku rund negocjacji nie zdecydowały się przystać na poziom taryf akceptowalny z punktu widzenia nadrzędnych celów regulacji. Przekazane przez sprzedawców informacje oraz porównanie warunków funkcjonowania rynku energii elektrycznej w roku 2019 z przewidywaniami na rok 2020, nie uzasadniają - w naszej ocenie - oczekiwanego przez przedsiębiorstwa wzrostu przychodu - mówił prezes URE, uzasadniając decyzję.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków
  3. Upokarzająca wpadka przyjaciela państwa młodych. Zrobił z siebie pośmiewisko, jednak najgorsze stało się chwilę później [WIDEO]
  4. Ogromny cios dla fanów. Jedna z najważniejszych gwiazd zrezygnowała z występu w Sylwestra, powód jest wstrząsający
  5. Fatalne wiadomości, zmarł uwielbiany aktor znany z serialu na TVP. Przegrał długą walkę z ciężką chorobą  

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News