Jest najbogatszym posłem w Sejmie, mówią na niego "król Zakopanego". Morawieckiego zostawia daleko w tyle

Jest najbogatszym posłem w Sejmie, mówią na niego "król Zakopanego". Morawieckiego zostawia daleko w tyle Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Pieniądze, jakimi dysponuje najbogatszy poseł obecnej kadencji, mogą przyprawiać o zawrót głowy. Choć brakuje jeszcze oświadczeń majątkowych nowo wybranych członków Sejmu, to eksperci już zajrzeli do kieszeni wielu politykom. Udało im się wyłonić najbogatszego.

Pensja posła gwarantuje pieniądze, jakie chciałby zarabiać niejeden Polak. Jednak wielu polityków zasiadających w Sejmie nieuzależnienia swojego bytu od tego, co otrzymują od państwa. Niektórzy z nich prowadzą własne przedsiębiorstwa, na których zarabiają znacznie więcej niż dzięki pracy w Sejmie.

Niebotyczne pieniądze, jakie posiadają polscy politycy

W ubiegłej kadencji na podstawie oświadczeń finansowych sporządzono ranking dziesięciu najbogatszych posłów Sejmu RP. W kolejnej kadencji w Sejmie zasiadło tylko dwóch z tamtej listy - Leszek Galemba z PiS, posiadający gigantyczne, 300-hektarowe gospodarstwo hodujące trzodę chlewną (wyceniane na 11 milionów) oraz Adam Cyrański z Koalicji Obywatelskiej, współudziałowiec wielu spółek akcyjnych.

W ubiegłej kadencji najbogatszy był Marek Jakubiak, który wszedł do Sejmu z list Kukiz'15. Przedsiębiorca, który startował w tych wyborach z Bezpartyjnymi Samorządowcami, właściciel browaru Ciechan, miał majątek wyceniany na 60 milionów złotych. Jednak tym razem nie udało mu się uzyskać mandatu.

Najbogatszy poseł w Sejmie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według ekspertów do rankingu najbogatszych dołączyć ma kontrowersyjny Janusz Korwin-Mikke z ugrupowania Konfederacja. Ekscentryczny polityk ma posiadać według szacunków jeden z większych majątków w Sejmie, szacowany na 7 milionów złotych. Jak jednak wskazują eksperci, daleko mu do Mateusza Morawieckiego, który niewątpliwie będzie wysoko w rankingu. Premier RP w samej gotówce ma mieć 5,4 miliona złotych, a posiada również wiele cennych udziałów i nieruchomości.

Dzisiaj grzeje: 1. Gwiazdor Polsatu choruje na raka. Walczy o życie, nie jest dobrze
2. TVN opublikował ważny apel dla Polaków. Można stracić ogromne pieniądze, nawet ponad 300 tysięcy złotych

Jednak w obecnej kadencji, na najbogatszego posła typuje się Andrzeja Gut-Mostowego. Poseł Platformy Obywatelskiej będzie w Sejmie z ramienia Porozumienia Jarosława Gowina, które należy do Zjednoczonej Prawicy. Polityk nazywany jest "królem Zakopanego" ze względu na posiadany przez niego hotel na Krupówkach, którego wartość wycenia się na 30 milionów złotych. Ponadto Gut-Mostowy ma mieć w gotówce 6 milionów złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. WSZYSCY z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie spory się na wydatek 
  2. Danuta Wałęsa tym razem przesadziła. Jednym zdaniem rozwścieczyła miliony Polaków. To zabolało
  3. Mamie powiedziano, że 4-letni niepełnosprawny syn spadł ze schodów. Kiedy byli sami, powiedział jej trzy słowa, po których wstrzymała oddech
  4. Umawiali się na seksualne sesje z uczniami, wyjeżdżali na orgie do Niemiec. Polski supergwiazdor zdradził prawdę o znajomych księżach
  5. Roksana Węgiel będzie musiała zawiesić karierę? Wszystko przez informację o ciąży, która pojawiła się w rodzinie, jej mama zabiera głos

Źródło: Fakt

Następny artykuł