Masz pozornie zwyczajne 20 złotych z czasów PRL? Możesz zgarnąć prawdziwą fortunę, nawet 5 tysięcy złotych

Masz pozornie zwyczajne 20 złotych z czasów PRL? Możesz zgarnąć prawdziwą fortunę, nawet 5 tysięcy złotych Źródło: aleksandar/pexels

Pieniądze wyrabiane w czasach PRL do dziś można wymienić na wielkie sumy. Okazuje się, że z pozoru niewinne 20 złotych może przynieść prawdziwą fortunę. Sprawdź, czy nigdzie w twoim domu nie leży ta unikatowa moneta. Możesz za nią otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. To prawdziwa gratka.

Pieniądze mają to do siebie, że w im mniejszych ilościach były produkowane, tym dzisiaj ich cena jest wyższa. Prawdziwi znawcy monet z okresu PRL z pewnością wiedzą, jak wyglądało to unikatowe 20 złotych. Jeśli masz taką monetę we własnym domu, możesz ją wymienić na prawdziwą fortunę. Okazuje się, że można za nią otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. 

Pieniądze z ogromną wartością. Przeszukaj swoje mieszkanie 

Buszowanie na poddaszach i w piwnicach może okazać się niezwykle wartościowe. Właśnie tam najczęściej można znaleźć stare monety i banknoty, które dziś cieszą się ogromną popularnością wśród kolekcjonerów. Monety wybijane w okresie PRL do dziś można znaleźć u naszych babć i dziadków. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mogą mieć ogromną wartość.

Jednym z najlepszych przykładów jest moneta, która pochodzi z okresu PRL. Ta 20-złotówka jest prawdziwym unikatem, a jej cena na aukcjach może przekraczać nawet 5 tysięcy złotych. Warto rozejrzeć się, czy nie leży gdzieś w mieszkaniu, całkowicie zapomniana. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze z czasów PRL. Masz taką monetę? Warta jest nawet 5 tysięcy złotych

Moneta została wybita w Mennicy Warszawskiej. Pochodzi z 1984 roku i ma wartość 20 złotych. Do tej pory bardzo ciężko było spotkać ją na aukcji kolekcjonerskiej. Jest niezwykle unikatowa. Do jej wyrobienia użyto cieńszego niż zazwyczaj aluminium, z jednej strony ma nieregularne wycięcie. Charakterystyczne ząbkowanie na obrzeżu monety oddaje, jak w okresie PRL wyglądały monety. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda największych hitów lat 80. i 90. Tragiczne wieści o śmierci aktora nagle obiegły media

2.Kim jest żona Łukasz Szumowskiego? Fakt ujawnia, że ma udziały warte miliony złotych

Dzisiaj na aukcjach internetowych można ją sprzedać za 5 tysięcy złotych. Ze względu na to, że nie wyprodukowano dużej ilości tej monety, wszyscy kolekcjonerzy za każdym razem, kiedy pojawia się na aukcji, zacierają ręce. Każdy chce ją mieć w swojej kolekcji. 

fot. numimarket

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fryzjer z koronawirusem strzygł klientów mimo zakazu. Dziesiątki osób poddano kwarantannie
  2. Wielki dramat rodziny gwiazdora. Umierał na ich oczach, nie byli w stanie mu pomóc. Zostawił żonę i dzieci
  3. Minister Emilewicz wygadała się. Powiedziała, co może stać się w Polsce po 15 czerwca
  4. Salony fryzjerskie od dziś są znów otwarte. Wizyty będą wyglądały jednak zupełnie inaczej, trzeba wiedzieć
  5. Justyna Żyła szuka męża. Wrzuciła nawet specjalne ogłoszenie, ma specjalne wymagania
  6. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych

źródło: numimarket

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News