Chroń swoje pieniądze przed cyberprzestępcami
Unsplash/Bagus Hernawan
Agata Karczewska - 15 Sierpnia 2019

Nie odbieraj tych telefonów, możesz stracić mnóstwo pieniędzy. Cyberprzestępcy latem atakują najchętniej

Pieniądze są szczególnie niezbędne w okresie wakacyjnym, a można je bardzo łatwo stracić przez ataki cyberprzestępców. Atakują najczęściej latem i żerują na naiwności i niewiedzy ludzi. Chroń się przed nimi.

Pieniądze szczególnie są nam potrzebne w okresie wakacyjnym, bo jak wiadomo wyjazdy wypoczynkowe wymagają odpowiednich funduszy. Właśnie w okresie letnim obserwuje się wzmożony atak cyberprzestępców, którzy w sprytny sposób usiłują oszukać ludzi. Należy się przed nimi chronić i zapamiętać, żeby nie odbierać takich telefonów.

Oszuści czyhają na nasze pieniądze

Można łatwo stracić pieniądze przez naiwność i nierozważność. Oszuści czekają tylko na nasze nieroztropne działania i wykorzystają każdy moment słabości. Lato to czas, w którym najczęściej atakują cyberprzestępcy.

Elżbieta Jaworowicz miała romans z gwiazdorem?Jaworowicz miała w przeszłości bujny romans z polskim gwiazdorem. Kto by pomyślał?Czytaj dalej

Do swoich ataków używają zagranicznych numerów i każdy kto odbierze taki telefon może się spodziewać poważnych konsekwencji finansowych. Przez nieuwagę można w łatwy sposób stracić mnóstwo pieniędzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata miał wypadekTata utopił się wraz ze swoją malutką córeczką. Gdy poznacie powód, popłaczecie sięCzytaj dalej

Nie odbieraj tych telefonów

Firma specjalizująca się w pomaganiu osobom, które padły ofiarą cyberprzestępców, CyberRescue, zanotowała w letnich miesiącach wzmożoną aktywność tego typu oszustów. Zgłoszeń pojawia się coraz więcej i zwykle łączy je wspólny mianownik w postaci wykorzystania zagranicznych numerów.

-Dzięki weryfikacji zgłoszeń naszych klientów zauważyliśmy, że najczęściej numery atakujących pochodziły z takich krajów jak Somalia, Republika Konga, Papua Nowa Gwinea, Nigeria, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar czy Uzbekistan i zaczynały się od cyfr +252, +247, +243, +675, +263 oraz +238 - wypowiedziała się przedstawicielka firmy Weronika Bartczak.

Osoba, która odbierze telefon od numeru zaczynającego się od tych kierunkowych, musi liczyć się z tym, że jej rachunek zostanie obciążony pokaźną sumą. Każda minuta połączenia do tych dalekich krajów kosztuje dużo pieniędzy. 60 sekund rozmowy z kimś kto znajduje się chociażby w Mongolii to wydatek w okolicach 13 zł.

Dzisiaj grzeje: 1.Po 13 dniach od urodzenia Antoś umarł, nigdy nie zapłakał. "Położna rzuciła go na mnie. Był siny"
2.Nie będzie emerytury obywatelskiej. Ale są też dobre informacje - emeryci i tak dostaną dostaną kolejne pieniądze

CyberRescue poinformował o przypadku, w którym ofiara musiała zapłacić aż 1500 zł w związku ze sprytnym zabiegiem oszustów, którzy zasymulowali zakończenie połączenia, a tak naprawdę dalej naliczali opłatę. Eksperci radzą, żeby w takich sytuacjach zachować szczególną ostrożność i wystrzegać się odbierania telefonów od podejrzanych numerów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rodzinny dramat w domu Beaty Kozidrak. Artystka przeżywa trudne chwile, może zapomnieć o weselu
  2. Kompromitująca wpadka znienawidzonej gwiazdy TVN. Znów popisała się brakiem elementarnej wiedzy
  3. TVN: Kataklizm w Japonii. 1 osoba nie żyje, 40 jest rannych
  4. Wszyscy liczyli, że uda się ją uratować. Niestety, kobieta zmarła porzucona na pastwę losu
  5. Znalazł drzwi w leśnej skarpie. Uchylił je, a gdy zobaczył kto tam się kryje, zamarł z przerażenia

Nowotwór serca jest bardzo rzadkiNowotwór serca to jedna z najrzadszych chorób tego typu. Wiele osób nie wie o jej istnieniu, a zaczyna się niepozornieCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News