Seniorzy drżą z obaw o emerytury. Czy listonosze dostarczą im pieniądze na czas?

Seniorzy drżą z obaw o emerytury. Czy listonosze dostarczą im pieniądze na czas? Źródło: Pixabat.com Frantisek_Krejci

Pieniądze powinny być wypłacone w terminie, jednak wielu emerytów martwi się, czy dostaną swoje świadczenie na czas. Wszystko przez szalejącą pandemię koronawirusa.

Pieniądze z emerytur oraz rent powinny trafić do świadczeniobiorców w terminie, jednak wielu seniorów jest zaniepokojonych z powodu utrudnień w funkcjonowaniu urzędów, spowodowanych rozwijającą się pandemią. W sprawie potencjalnych opóźnień wypowiedział się minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Pieniądze spędzają emerytom sen z oczu

Pandemia koronawirusa w Polsce wciąż się rozwija, aktualnie w całym kraju potwierdzono 150 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-19 oraz 3 zgony spowodowane tym groźnym wirusem. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na terenie całego kraju stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięto szkoły, miejsca rozrywki oraz ograniczono funkcjonowanie lokali gastronomicznych. Ograniczono również ruch międzynarodowy, granice państwa zostały zamknięte dla obcokrajowców na 10 dni.

Zgodnie z zaleceniami rządowymi, wiele placówek urzędowych również ograniczyło swoje działania i zakres pracy. Poczta Polska czasowo wstrzymała przyjmowanie przesyłek zagranicznych. Od poniedziałku 16 marca zmieniły się godziny pracy wielu placówek pocztowych, w dni robocze otwarte będą w skróconych godzinach, ograniczono również pracę w soboty. Wszystkie urzędy znajdujące się w galeriach handlowych zostały zamknięte, a placówki całodobowe będą czynne 7 dni w tygodniu, ale w godzinach 8-20.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emeryci martwią się, że listonosze nie dotrą do nich z pieniędzmi

Od poniedziałku we wszystkich placówkach pocztowych panują również nowe zasady obsługi klientów. Należy zachować 1,5 metra odstępu od okienka w oczekiwaniu na swoją kolej, a podczas obsługi nie przekraczać wyznaczonej linii bezpiecznej odległości i dokładnie wykonywać polecenia urzędników. Placówki zostały także wyposażone w dodatkowe środki dezynfekujące i rękawiczki.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktor kultowego serialu z TVP. Miał zaledwie 21 lat

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała nagranie

W związku z utrudnieniami spowodowanymi przez działania prewencyjne przeciwko rozwijaniu się pandemii, seniorzy zaczęli martwić się, czy pieniądze ze świadczeń zostaną do nich dostarczone przez listonoszy. Głos w tej sprawie zabrał minister Adamczyk, który zapewnił, że nie ma powodów do obaw.

- Wszystkie przesyłki pieniężne: emerytalne i rentowe zostaną doręczone - obiecał Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, podczas konferencji prasowej z udziałem premiera Morawieckiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Minister zdrowia podał druzgocące dane. To wtedy nastąpi szczytowy moment epidemii w Polsce
  4. Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa
  5. Student z Włoch pokazał porażające nagranie. Widać na nim rząd trumien
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News