pieniądze minister zdrowia potwierdził
Pixabay BeatriceBB
Joanna Szwalikowska - 15 Listopada 2020

Nagły zwrot akcji, minister potwierdza. Właśnie gruchnęła wiadomość o dodatkowych pieniądzach dla grupy Polaków

Dodatkowe pieniądze dla jednej grupy Polaków. Minister zdrowia potwierdził właśnie wiadomość o wypłacaniu świadczeń, na które mieliśmy poczekać jeszcze kilka tygodni. Wszystko przez fatalny błąd posłów podczas głosowania. "Plan dodatków dla medyków skierowanych do walki z epidemią koronawirusa, jest realizowany", mówił Adam Niedzielski.

Dodatkowe pieniądze dla medyków stają się faktem. Jak wynika z najnowszych informacji zdobytych przez Polską Agencję Prasową, wszyscy lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczny oraz diagności laboratoryjni, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z epidemią, otrzymają dodatki do swojej pensji.

Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"Czytaj dalej

Dodatkowe pieniądze dla medyków, minister potwierdził

Polska Agencja Prasowa rozmawiała z szefem resortu na temat obiecanych dodatków dla medyków oraz zamieszania, jakie wokół nich powstało - chodziło między innymi o sposób ich przyznawania.

Jak zapewniał podczas rozmowy minister zdrowia Adam Niedzielski, rząd konsekwentnie realizuje plan oraz zapowiedzi złożonych przy okazji przedłożenia projektu ustawy, która dotyczy przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym w związku z epidemią koronawirusa, gdzie dodatki dotyczyć miały jedynie medyków, których skierowano do pracy przez wojewodów.

Kilka dni temu jeden z dziennikarzy RMF FM, Patryk Michalski, donosił jednak, iż na dodatki dla medyków trzeba będzie zaczekać aż do początku grudnia. Wszystko przez pomyłkę podczas głosowania, gdzie politycy PiS opowiedzieli się za poprawką Senatu. Dotyczyła ona właśnie przyznania dodatkowych pieniędzy wszystkim lekarzom, a nie tylko tym skierowanym do pracy z Covid-19.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Lekarze walczący z koronawirusem, policjanci, strażacy i inne formacje mundurowe jeszcze co najmniej trzy tygodnie będą musieli czekać na wejście w życie przepisów, które miały ułatwić im pracę w pandemii. Dlaczego? Mimo że ustawa, która wprowadza regulacje, już tydzień temu została podpisana przez prezydenta i mogłaby niemal natychmiast wejść w życie, to publikacja w Dzienniku Ustaw będzie opóźniona aż do grudnia, do czasu uchwalenia jej nowelizacji - kilka dni temu ustalił dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.

Jak się jednak okazuje, minister zdrowia wydał polecenie Narodowemu Funduszowi Zdrowia o przyznaniu dodatkowych świadczeń bez czekania na wejście w życie stosownej ustawy. Dodatkowe pieniądze ma otrzymać personel medyczny I i II poziomu szpitali, ratownicy medyczni oraz diagności laboratoriów szpitalnych.

- Oczywiście zanim dojdzie do wypłat musi nastąpić proces aneksowania umów między szpitalem a NFZ, ale niezależnie ile ten proces będzie przebiegał, to i tak zwiększona wynagrodzenie zostanie naliczone od początku listopada - zapewnił Niedzielski w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Szef resortu podkreślił również, iż przyznanie dodatku jedynie medykom, którzy walczą z epidemią koronawirusa na pierwszej linii frontu jest "wyrazem priorytetów i przejawem pewnej filozofii zarządzania". Przyznał, iż na obecny moment priorytetem państwa jest skuteczna walka z Covid-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w kościele. Sanepid pilnie szuka wiernych

2. Przekazano niezwykle smutną wiadomość. Nie żyje Halina Wiśniewska

3. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół

Adam Niedzielski dodał, że to właśnie ze względu na to, iż na ten moment najważniejsza dla państwa jest walka z wirusem, to właśnie w obszarze medycznym potrzebujemy największego wzmocnienia, wsparcia, a także zaangażowania personelu pracującego na pierwszej linii, gdzie opieką objęci są tylko pacjenci zakażeni.

Jak zaznaczył szef resortu, dodatkowe świadczenia są jedynie "rozwiązaniem przejściowym", które związane jest z priorytetami państwa. Dodał, iż nie widzi przesłanek ku temu, aby dodatek był wypłacany wszystkim lekarzom, uzasadniając, iż byłoby to niesprawiedliwe względem osób, które bezpośrednio walczą z epidemią wirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zatrważające sceny w polskim szpitalu. Zmarły przez 8 godzin leżał obok innych pacjentów, nikt nie zareagował
  2. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Królowa polskich warzyw, jej regularne jedzenie przedłuża życie. Świeża i kiszona - w każdej formie powinna znaleźć się na twoim stole
  7. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News