Znalazł na ulicy 44 tys. złotych, teraz mówi o nim cały świat. Zrobił coś, co nie mieści się w głowie

Znalazł na ulicy 44 tys. złotych, teraz mówi o nim cały świat. Zrobił coś, co nie mieści się w głowie Źródło: Pixabay.com jarmoluk

Pieniądze trafiły w ręce mężczyzny zupełnie przypadkowo - znalazł je na zatłoczonej ulicy w centrum miasta. Później zrobił coś niesamowitego, teraz mówi o nim cały świat.

Pieniądze po prostu leżały na ulicy, mężczyzna nie mógł uwierzyć, kiedy w zatłoczonej części miasta znalazł około 44 tysięcy złotych. Znalazca zrobił z majątkiem niesamowitą rzecz. Tego nikt się nie spodziewał. Informacje o nim obiegły media na całym świecie, jego zachowanie zaskoczyło wszystkich.

Pieniądze znalazł na ulicy

O mieszkańcu miasta Turnhout w północno-wschodniej Belgii mówi dzisiaj cały świat. Mężczyzna znalazł 10 tysięcy euro czyli około 44 tysięcy złotych na zatłoczonej ulicy w dzielnicy handlowej. Choć był zupełnie zaskoczony swoim znaleziskiem, szybko podjął decyzję o tym, co zrobi z pieniędzmi. Jego zachowanie zaskoczyło wszystkich, tego nikt się nie spodziewał. Dziś mówi o nim cały świat, jego niezwykły uczynek wstrząsnął światowymi mediami.

Mężczyzna, ku zaskoczeniu wielu osób, od razu zgłosił się na policję i oddał całą znalezioną kwotę. Lokalni funkcjonariusze byli w szoku, takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. Komendant Roger Leys, w rozmowie z flamandzką telewizją VRT przyznał, że często trafiają do nich zagubione klucze, telefony, a nawet skradzione wcześniej rowery, ale niezwykle rzadko zdarza się, by ktoś z własnej woli oddawał znalezione pieniądze. Dla nich uczciwy znalazca pieniędzy zachował się niemal jak bohater.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze zostały odniesione na lokalny posterunek policji

Jak poinformowali dziennikarze telewizji VRT, pechowy właściciel pieniędzy, który zgubił je na ulicy, zgłosił ich zaginięcie na policji. Dzięki temu, funkcjonariusze mogli mu zwrócić utraconą kwotę. Ten niezwykły przypadek ludzkiej uczciwości wielu osobom przywrócił wiarę w społeczeństwo. Świat jest zachwycony postawą mężczyzny, a informacja o jego szlachetnym uczynku obiegła światowe media.

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej
2. Co z wypłatami 500 plus? Premier zabrał głos, już wszystko jasne

Gdyby właściciel pieniędzy pozostał nieustalony, po pewnym czasie zostałyby one przekazane do budżetu władz miasta. W świetle tamtejszego prawa, po upływie określonego czasu mogłyby zostać wykorzystane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Bohaterski Cristiano Ronaldo. Wielki gest w walce z koronawirusem, brawo
  3. Genialny pomysł na wykorzystanie warzyw i mięsa z rosołu. Domownicy będą wdzięczni
  4. Porażające przewidywania. Nawet 100 tysięcy osób trafi do kwarantanny tylko w ciągu najbliższych godzin
  5. Dramatyczna sytuacja Polaków za granicą. Czeka ich ciężki czas
  6. Do sieci trafiło nagranie z izolacji Magdy Gessler. Widziało je już tysiące Polaków

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News