10 milionów Polaków dostanie niebawem list. Można ponieść niemiłe konsekwencje przez nieuwagę

10 milionów Polaków dostanie niebawem list. Można ponieść niemiłe konsekwencje przez nieuwagę Źródło: unsplash/ Helloquence

Można stracić spore pieniądze i to przez chwilową nieuwagę. Już niebawem aż 10 milionów Polaków dostanie bardzo ważny list, nie można go przeoczyć.

Pieniądze można stracić w ułamku sekundy, dlatego lepiej nie przegapić momentu, w którym listy trafią do skrzynek pocztowych. Zawarta w nich informacja jest bowiem niezwykle istotna i dotyczy niemal 10 milionów rodaków. 

Miliony Polaków dostaną list. Przez nieuwagę można stracić spore pieniądze

W drugiej połowie stycznia tego roku ruszyła masowa wysyłka deklaracji PIT za 2019 rok, które trafią do blisko 10 milionów Polaków, a dokładniej 9,743 miliona osób. Zawartość kopert jest bardzo ważna, zatem lepiej nie przeoczyć ani jej, bowiem w innym przypadku można stracić spore pieniądze. 

ZUS co roku w tym samym okresie wysyła deklaracje dotyczące: 

PIT 40A, który otrzymają emeryci i renciści, pobierający świadczenia ZUS. Dokładnie ta sama deklaracja dotyczy osób korzystających ze świadczenia przedemerytalnego lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

PIT 11A, otrzymają osoby pobierające świadczenia z ubezpieczenia chorobowego, takiego jak zasiłek chorobowy lub macierzyński, oraz świadczenia długoterminowe takie, jak: emerytura lub renta, a także podatnicy, którzy w momencie rozliczania podatku nie są już świadczeniobiorcami ZUS. Chodzi o osoby, które przed końcem 2019 roku zgłosiły wniosek, by ZUS nie sporządzał dla nich rocznego obliczenia podatku na PIT-40A.

PIT 11, trafi do osób, które pobrały w roku 2019 świadczenie należne po zmarłym członku rodziny lub alimenty potrącone ze świadczenia wypłacanego przez ZUS.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne

2. Sytuacja robi się coraz gorsza, IMGW natychmiast zareagowało. Ogłoszono żółte alarmy dla województw

Jak podają media, ostatnia tura listów została wysłana 13 lutego, zatem korespondencje dotrą do podatników w ciągu kilku najbliższych dni. Pamiętajcie, lepiej nie podpaść skarbówce, na co najbardziej narażone są osoby, do których trafi PIT 11A.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Niestety, umarła córka. Martyna Wojciechowska robiła, co mogła, żeby ją uratować
  4. Właściciele używanych aut przecierają oczy ze zdumienia. Właśnie weszło w życie nowe prawo, mało kto o nim wiedział
  5. Nie mieści się w głowie, rodzice zorganizowali ślub dla 5-letniego rodzeństwa. Powód zwala z nóg

Źródło: bizblog 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News