Nawet 10 tysięcy złotych "na głowę" dla seniorów. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków może dostać ogromne pieniądze

Nawet 10 tysięcy złotych "na głowę" dla seniorów. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków może dostać ogromne pieniądze Źródło: pixabay/BeatriceBB

Pieniądze dla emerytów mają się znaleźć od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mówi się, że seniorzy mogą dostać nawet 10 tysięcy złotych, a wszystko w ramach rekompensaty za poniesione wcześniej straty.

Pieniądze to najczęstszy problem wszystkich emerytów. Na wieczny ich brak cierpi większość seniorów. Obecnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje projekt, który ma wspomóc niektórych emerytów o nawet 10 tysięcy złotych.

Pieniądze nie dla każdego

Resort rodziny planuje wspomóc prawie 76 tysięcy obywateli urodzonych w 1953 r. Chodzi o kwotę 10 tysięcy złotych. Problem z tym rocznikiem wynika z powodu zmiany prawnej, która została wprowadzona w 2013 r. Jeśli ktoś po wcześniejszej emeryturze przejdzie już na powszechne świadczenie (już po ukończeniu wieku emerytalnego), dostaje mniejsze pieniądze. Jest to efektem tego, że od emerytury ZUS potrąca wypłacone już kwoty. Taka sytuacja trwa od sześciu lat. 

Te przepisy wpłynęły głównie na finanse emerytów z rocznika 1953. W marcu Trybunał Konstytucyjny potwierdził, że chodzi głównie o kobiety. Pokrzywdzeni zostali również, chociaż w mniejszym stopniu, mężczyźni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Części Polek udało się już odzyskać swoje pieniądze. Pozostaje jednak duża liczba obywateli, którzy w dalszym ciągu czekają na rozwiązanie tej sytuacji. Swój projekt przygotował Senat, który zamierza go przyjąć w przyszłym tygodniu. Założeniem tej uchwały jest przeliczenie świadczeń i wyrównanie.

Rząd ma inny pomysł 

Inny plan ma Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który zakłada pomoc zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przeciętna miesięczna podwyżka dla wszystkich, którzy skorzystają z ustawy, wyniesie 197 zł miesięcznie. Wspomniane osoby mogą liczyć na wyrównanie, które za okres 6 lat może wynieść ponad 10 tysięcy złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor. Widzowie go kochali, zmarł po nagłej chorobie
2. Małgosia poszła na imprezę i słuch po niej zaginął. 815 dni więzili ją, przywiązaną do łóżka bezustannie bili i gwałcili

Oba projekty będą rozpatrywane przez parlament. Najpierw Senat przyjmie swoją propozycję ustawy, a następnie trafi ona do Sejmu. Później prawdopodobnie zostanie wstrzymana, a przegłosowany będzie projekt resortu rodziny. Emeryci na pieniądze będą musieli jeszcze trochę poczekać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany
  3. Masz suche i zniszczone włosy? Popełniasz jeden podstawowy błąd podczas mycia głowy, niemal każda kobieta to robi
  4. Córka nie chciała sprzątać. Matka wymyśliła niebywały sposób żeby nauczyć ją porządku, szczęka opada
  5. Trzymasz chleb w lodówce? Natychmiast go wyjmij, popełniasz karygodny błąd

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News