Pieniądze od rządu
Pixabay.com adnovak
Monika Majko - 14 Października 2020

Już od czwartku, po 2080 złotych "na rękę". Duża grupa Polaków dostanie pieniądze, lepiej sprawdzić

Pieniądze już niedługo trafią do kieszeni Polaków, wiele osób dostanie po 2080 złotych "na rękę". Warto sprawdzić, czy mamy szansę uzyskać rządowe wsparcie, wnioski o świadczenie można będzie składać już od czwartku.

Pieniądze zostaną przekazane osobom, które spełnią warunki, a także złożą odpowiedni wniosek w urzędzie. Będzie można dostać po 2080 złotych "na rękę", warto sprawdzić, czy mamy szansę uzyskać rządowe wsparcie. O świadczenie można ubiegać się już od jutra.

Pieniądze ze świadczenia trafią do dużej grupy Polaków

Polski rząd wypłaci kolejną turę rządowego wsparcia w postaci świadczenia postojowego. Jak przekazał portal money.pl, o postojowe w wysokości 2080 złotych będą mogli ubiegać się agenci turystyczni i przewodnicy. Agenci dostaną pieniądze, jeśli rozpoczęli działalność przed 1 kwietnia 2020 roku, natomiast wsparcie dla przewodników obejmie osoby, których działalność ma charakter sezonowy i w 2019 roku była wykonywana przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy i zawiesili działalność gospodarczą po 31 sierpnia 2019 roku.

Wszystkich ŚwiętychZapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezjiCzytaj dalej

Świadczenie postojowe obejmie również przedsiębiorców sektora turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów oraz konferencji, w tym m.in. transport turystyczny, wystawianie i występowanie w przedstawieniach teatralnych czy prowadzenie dyskotek, salonów gier elektronicznych i jarmarków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

Pieniądze z świadczenia postojowego trafią m.in. do agentów turystycznych i przewodników

- Wnioski mogą składać osoby, które uzyskały przychód z działalności w miesiącu (poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku), niższy co najmniej o 75 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w tym samym miesiącu w 2019 r. Dodatkowe świadczenie postojowe można otrzymać maksymalnie trzy razy - przekazał portal money.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro. Napłynęły doniesienia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

2. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

3. Pomarańczowy alert objął właśnie tysiące Polaków. Sytuacja jest bardzo zła, pojawiły się oficjalne ostrzeżenia

Na zwolnienie z opłacania składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień będą mogli liczyć przedsiębiorcy z branż: turystycznej, estradowej i wystawienniczej. Muszą oni wykazać jednak, że prowadzili działalność przed 30 czerwca 2020 roku i mają 75-procentowy spadek przychodów w porównaniu z poprzednim rokiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące osób dostaną dziś takiego samego SMS-a. Zaskakujące informacje, rozsyła je Rossmann
  2. Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)
  3. Wiadomość prezydenta Andrzeja Dudy do wszystkich Polaków. Wszystko po spotkaniu z szefem GIS
  4. Już od czwartku, po 2080 złotych "na rękę". Duża grupa Polaków dostanie pieniądze, lepiej sprawdzić
  5. MZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenie
  6. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News