Jak szybko rosną ceny? Mało kto miał pojęcie, że sytuacja jest aż tak zła

Jak szybko rosną ceny? Mało kto miał pojęcie, że sytuacja jest aż tak zła Źródło: .

Pieniądze przychodzą i odchodzą. Robienie zakupów nigdy nie było tak proste, jak dziś, a ceny nie były tak wysokie, jak dziś. Mało kto zdawał sobie sprawę, że sytuacja jest aż tak zła. Ceny rosną w zastraszającym tempie.

Pieniądze z kieszeni Polaków znikają w zastraszającym tempie. Chociaż pensje i emerytury poszły w górę, to razem z nimi ceny produktów spożywczych i usług. Niewiele osób wie, jak naprawdę wygląda sytuacja, kiedy GUS opublikował najnowsze badania, wielu Polakom szerzej otworzyły się oczy, nikt nie zdawał sobie sprawy, że jest aż tak źle. 

Pieniądze Polaków. Wstępne dane GUS na początek roku 2020

Główny Urząd Statystyczny podzielił się wynikami badań, które miały pokazać, jak wygląda inflacja dziś w porównaniu z zeszłym rokiem. Zgodnie z opublikowanymi danymi wynika, że inflacja w styczniu wyniosła aż 4,4 procent w skali roku. Oznacza to tyle, że ceny w zastraszającym tempie poszybowały w górę. Ostatni raz taki wzrost był zauważalny w Polsce w roku 2011, kiedy ceny rosły w jeszcze większym tempie, bo było to 4,6 procent. Przez dziewięć lat ceny nie zmieniały się aż tak drastycznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pieniądze nawet w miesięcznym porównaniu znikały jeszcze szybciej. Już początek roku mógł niemile zaskoczyć Polaków, kiedy okazało się, że w styczniu ceny były wyższe o 0,9 procent w porównaniu z grudniem 2019 roku. 

Pieniądze będą znikać jeszcze szybciej z portfeli Polaków 

Dane, które przedstawił GUS dotyczące stycznia bieżącego roku pokazują, że w tym miesiącu Polacy wydawali więcej na żywność, napoje, papierosy. Kolejne wzrosty cen zauważalne były w kwestii mieszkań. Polacy wydawali więcej pieniędzy na utrzymanie swoich mieszkań. 

Dzisiaj grzeje: 1. Minimalne wynagrodzenie poszło w górę, jednak nie każdy dostał podwyżkę. Pracodawcy znaleźli sposób

2. Polacy trzymali kciuki, niestety choroba okazała się silniejsza. Media obiegła właśnie wiadomość o bolesnej śmierci Karoliny

Badania uświadomiły, że sytuacja, która ma miejsce w kraju jest naprawdę dramatyczna. Nie wiadomo, kiedy miałaby nastąpić poprawa. Póki co, Polacy muszą wiedzieć, że pieniądze jeszcze szybciej będą im znikać z portfeli. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd szykuje kolejny program wsparcia. Skorzysta z niego tysiące Polek
  2. Znany dziennikarz sportowy odchodzi z Polsatu. Pracował w stacji prawie 20 lat
  3. Rewelacyjnie prosty sposób na gęsty i bardziej odżywczy rosół. Wszystko za sprawą jednego składnika, który z powodzeniem używasz do przetworów
  4. Widok grobu córki Eleni po latach przytłacza. Została zastrzelona 26 lat temu
  5. Pies bał się, że nigdy nikt go nie adoptuje. Gdy w końcu przyszła kolej na niego, jego reakcja doprowadziła wszystkich do łez

źródło: gazetapl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News