Pieniądze jednak nie dla wszystkich. Ministerstwo podjęło decyzję, wiadomo kto konkretnie dostanie 1000 złotych

Pieniądze jednak nie dla wszystkich. Ministerstwo podjęło decyzję, wiadomo kto konkretnie dostanie 1000 złotych Źródło: Pixabay.com jarmoluk

Pieniądze nie trafią do każdego - wicepremier Jadwiga Emilewicz przekazała szczegóły nowego programu pomocowego. Wiadomo już, którzy obywatele mogą liczyć na dodatkowe 1000 złotych i w jaki sposób będą one wypłacane. By skorzystać z programu, trzeba spełniać określone warunki.

Pieniądze nie trafią do wszystkich obywateli, trzeba spełniać określone w programie warunki. Wicepremier Jadwiga Emilewicz poinformowała o szczegółach programu zapomogi urlopowej. Wiadomo, kto może dostać 1000 złotych świadczenia i na jakich warunkach zostanie ono przyznane.

Pieniądze trafią tylko do wybranych obywateli

Informacja o programie dopłat do wakacji zelektryzowała Polaków. Wiele osób liczyło na pieniądze od państwa, które będą mogli wydać na sfinansowanie urlopu. Wicepremier Jadwiga Emilewicz przekazała szczegóły funkcjonowania nowego programu pomocowego. Okazuje się, że nie wszyscy obywatele mogą liczyć na dodatkowe wsparcie pieniężne.

1000 złotych bonu wakacyjnego trafi tylko do tych osób, które są zatrudnione na etacie, a ich pensja nie przekracza kwoty przeciętnego wynagrodzenia, które w tym roku wyniesie około 5200 zł brutto czyli 3754 zł na rękę. Na dopłatę do wakacji nie mogą liczyć osoby pracujące na tzw. "śmieciówkach" czyli umowach zleceniach. Niewyjaśniona pozostaje jednak kwestia osób, które zatrudnione są w niepełnym wymiarze etatu.

– To pytanie, jakie pracodawcy sobie w tej chwili zadają. Miejmy nadzieję, że projekt ustawy wyjaśni, czy wtedy wsparcie wyniesie 1000 zł, czy połowę tej kwoty – powiedział dr Antoni Kolek, ekspert Pracodawców RP, w rozmowie z "Faktem".

Pieniądze na wakacje tylko dla pracowników etatowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zasiłek wakacyjny prawdopodobnie przyznawać pracownikom mają firmy. W tym roku 90 procent świadczenia finansuje państwo, a 10 procent pracodawca. Pieniądze nie trafią jednak bezpośrednio do rąk Polaków. Pracownicy otrzymają je w formie bonów, które będzie można wykorzystać na sfinansowanie wypoczynku w formie płatności za nocleg własny lub swoich dzieci, również zorganizowany przez biuro podróży.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu
2. Na pogrzebie męża dowiedziała się, że jest w ciąży. Prawdziwe zaskoczenie przeżyła jednak kilka miesięcy później

Wicepremier Jadwiga Emilewicz poinformowała, że pieniądze wypłacane będą już w tym roku, jednak nie wiadomo, czy rząd zdąży to zrobić przed wakacjami. Bony zachowają jednak ważność przez najbliższe dwa lata. Świadczenie ma być wypłacane również w kolejnych latach, jednak zmienią się zasady jego przyznawania. Budżet państwa ma zmniejszyć procentowy udział w pokrywaniu kosztów świadczenia na rzecz pracodawcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarze są oburzeni. Wysłali pismo do Ministra Szumowskiego
  2. Wielki skandal na pogrzebie słynnego gwiazdora. Sprawę bada prokuratura
  3. Kot wszedł do pralki, ale nikt nie mógł przewidzieć, co zrobi w środku. Właściciele od razu wyciągnęli telefon
  4. Gwiazda „DDTVN” od lat walczy z ciężką chorobą. Porażająca prawda wyszła na jaw, była o krok od śmierci
  5. Kobieta dokarmiała bezdomnego kota. Zwierzak odwdzięczył się w niebywały sposób
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Źródło: Fakt 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News