Polska policja wydała ostrzeżenie ws. koronawirusa. Możecie stracić nie tylko pieniądze, ale też zdrowie, a nawet życie

Polska policja wydała ostrzeżenie ws. koronawirusa. Możecie stracić nie tylko pieniądze, ale też zdrowie, a nawet życie Źródło: twitter.com polska policja

Nie tylko pieniądze można stracić. Polska policja w końcu zdecydowała się na wydanie specjalnego ostrzeżenia ws. koronawirusa. Każdy obywatel powinien je przeczytać.

Można stracić pieniądze, zdrowie, a nawet życie. Sprawa jest naprawdę poważna, dlatego służby postanowiły nie zwlekać ani dnia dłużej. Obecna sytuacja nie należy do najłatwiejszych, dlatego lepiej przeczytać i dowiedzieć się, na co powinniśmy jeszcze zwracać uwagę. Niektórzy mogli nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. 

Policja wydała ostrzeżenie. Można stracić nie tylko pieniądze 

Z każdym dniem Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Koronawirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie, co zmotywowało społeczność do zrobienia sporych zapasów żywności oraz produktów pierwszej potrzeby i pozostaniu na jakiś czas w domach. Rząd zdecydował także to zamknięciu szkół, by zmniejszyć ryzyko kolejnych zarażeń. Tymczasem coraz więcej osób wykorzystuje panikę, by zwyczajnie dorobić się sporych pieniędzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W sieci pojawiło się już mnóstwo ofert sprzedaży, oczywiście za horrendalne ceny, makaronów oraz ryżów, których brakuje na sklepowych półkach. To jednak nie wszystko. Niektórzy poszli o krok dalej i sprzedają rzekomo cudowny preparat zapobiegający zakażeniu. Lek ponoć jest nawet wstanie wyleczyć osobę chorą. W trosce nie tylko o pieniądze obywateli, ale przede wszystkim ich zdrowie i życie, polska policja zdecydowała o wydaniu specjalnego ostrzeżenia mającego na celu zwrócenie uwagi Polaków na podobne oszustwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat

2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy

- Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa. Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa, czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję - czytamy na stronie policja.pl. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ponownie zabrał głos w sprawie epidemii. Według jasnowidza nadchodzi przełom 
  2. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  3. Strzały pod szpitalem MSWiA w Warszawie. Chaos, są ranni
  4. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  5. Kim była kobieta, która zmarła na koronawirus? Wiadomo, na co dodatkowo chorowała
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Źródło: policja

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News