Wszystko załatwiono po cichu, bez wiedzy emerytów. Specjalista zdradza, że emerytury Polaków będą zmniejszone

Wszystko załatwiono po cichu, bez wiedzy emerytów. Specjalista zdradza, że emerytury Polaków będą zmniejszone Źródło: .

Pieniądze w ramach emerytury będą jeszcze niższe. Specjaliści biją na alarm - świadczenia emerytalne, które miały wzrosnąć, tak naprawdę będą jeszcze niższe. Może wybuchnąć kolejny skandal, kiedy wyjdzie na jaw, że wszystko zostało załatwione po cichu.

Pieniądze wypłacane w ramach świadczeń emerytalnych budzą ogromne emocje za każdym razem, kiedy pojawiają się kolejne doniesienia o poniesieniu czy obniżeniu świadczeń. Ostatnimi czasy emeryci w Polsce mogli dowiedzieć się, że świadczenia emerytalne, nie tylko wzrosną, ale pojawią się także trzynastki, a nawet czternastki, które mają wpłynąć na grubość portfeli Polaków. Niestety, już dziś specjaliści informują, że nie wszystko będzie wyglądało, tak jak obiecywali politycy. 

Trzynasta emerytura. Skąd Polska bierze na nią pieniądze?

Business Insider rozmawiał ostatnio z Witoldem Orłowski, byłym doradcą prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, a także członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Lechu Kaczyńskim, który jako specjalista wypowiedział się na temat wypłat trzynastek oraz emerytury w Polsce w odniesieniu do rządowych opowieści o braku deficytu w budżecie. 
 
Orłowski wyznał, że nie można wierzyć w te słowa. Zgodnie z planowanych budżetem nie było mowy o wypłacie trzynastek. Skąd więc znalazły się pieniądze na emerytury, skoro budżet ich nie zakładał? Gdyby pieniądze dla emerytów szły z budżetu musiałby pojawić się w nim deficyt. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że pieniądze na trzynastą emeryturę będą pobierane z Funduszu Rezerwy Demograficznej, który został utworzony, żeby wypłacać z niego pieniądze w kryzysowych sytuacjach. 

Emerytura za kilka lat nie będzie wyglądała tak jak dziś

Wykorzystywanie pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej, a także starzejące się społeczeństwo, czyli wzrost liczby osób pobierających świadczenia emerytalne w przyszłości sprawi, że nie będzie już możliwości, by pobierać pieniądze z innych źródeł, tak jak teraz. Rząd będzie zmuszony obniżyć emerytury, by ratować budżet państwa, czyli mniej pieniędzy trafi do emerytów.

Decyzje podejmowane przez polskich polityków, kolejny raz nie są podawane do wiadomości publicznej. Emeryci, którzy niebawem otrzymają do rąk trzynastki nie wiedzieli, że pieniądze potrzebne na ich wypłaty zostały pobrane z różnych funduszy, by pozornie zakryć deficyt w budżecie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wakacje w więzieniu, tuż obok najgorszych i bezwzględnych kryminalistów. Niewiarygodna oferta turystyczna "Alcatraz wschodu"

2. Zatrważające wiadomości z południa Polski. Bardzo mocne uderzenie, zatrzęsły się budynki, mieszkańcy są zdezorientowani

Orłowski przewiduje, że w związku z działaniami rządu w Polsce będziemy mogli oczekiwać gwałtownego wzrostu deficytu lub zdecydowanie wyższych podatków. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą politycy, już dziś wiadomo, że nie wystarczy pieniędzy, aby każdy senior otrzymał emeryturę w takiej wysokości jak obecnie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  2. Wypłata 13. emerytury obniży zwykłą emeryturę. Polaków czeka dramatyczna sytuacja
  3. Wszystko załatwiono po cichu, bez wiedzy emerytów. Specjalista zdradza, że emerytury Polaków będą zmniejszone
  4. Siedział w jednej celi z mordercą Pawła Adamowicza. Wyjawił dobijającą prawdę o Stefanie W.
  5. Gwiazda Polsatu zabrała głos w sprawie bójki Pięknych i Młodych. Zespół disco polo zrównany z ziemią

źródło: fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News