To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów Źródło: pixabay/gosiak1980/

Dodatkowe pieniądze w końcu trafią do kieszeni seniorów? Na odpowiedź w tej kwestii czekano naprawdę długo, a Polacy zachodzili w głowę, jaki będzie finał. Do mediów trafiły informacje mówiące, że ustawa o 13. emeryturze wreszcie została podpisana.

Pieniądze to jeden z drażliwszych tematów w Polsce, szczególnie wśród seniorów, i przewija się na naprawdę wielu płaszczyznach. Dyskusje nie cichną od wielu miesięcy, a w ostatnim czasie w głównej mierze mówiono o obiecanym od dawna przez rząd dodatkowym świadczeniu. Choć deklaracji było naprawdę wiele, a każda z nich brzmiała obiecująco, wszystko jakby stało w miejscu, co niepokoiło opinię publiczną. Media w końcu obiegły informacje, na które tak długo czekano i mogą one wywoływać dreszcze. 

Los 13. emerytury oficjalnie znany. Czy dodatkowe pieniądze w końcu spłyną do kieszeni rodaków? 

Odkąd PiS zapowiedział 13. emeryturę dla polskich seniorów minęło już sporo czasu, a zmian nie wydarzyło się tyle, ile oczekiwali rodacy. Jedne obietnice goniły następne, a obiegająca Polskę ustawa wciąż wisiała na tapecie i to bez podpisu. Jak donosi RMF24, dokument w końcu został zwieńczony upragnionym przez Polaków podpisem, zatem teraz nie ma już żadnych wątpliwości w sprawie losu "trzynastki". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak możemy się dowiedzieć, zgodnie z zapowiedziami, w przyszłym roku do portfeli emerytów spłynie dodatkowe świadczenie, wynoszące tyle, co wysokość minimalnej emerytury, która również zmieni się od 2020 roku. Wraz z nadejściem stycznia kwota minimalna wyniesie 1200 złotych brutto, co oznacza, że "trzynastka" będzie równa około 930 złotych na rękę. 

Brzmi to naprawdę obiecująco. Wiadomo, że 13. emerytura będzie wypłacana od przyszłego roku i w każdym kolejnym na przełomie marca i kwietnia. Dreszcze wywołuje fakt, że co roku rząd przeznaczy na to aż 10 miliardów złotych, a fundusze będą pobierane z Funduszu Solidarnościowego, który pierwotnie miał wspierać niepełnosprawnych. On z kolei będzie wspierany dodatkowymi środkami. 

Dzisiaj grzeje: 1. Syn gwałcił matkę. 27-latek zgotował kobiecie piekło, nie czuje się winny

2. Media obiegły najgorsze wiadomości. Zmarł kultowy dziennikarz, każdy znał jego programy

Warto wspomnieć, ze rząd obiecywał również jakoby od roku 2021 miałyby wejść w życie "czternastki", jednak w tej kwestii wciąż nie zadziało się zbyt wiele, a dokładniejsze szczegóły nie dotarły do seniorów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nowe informacje ws. Tomasza Lisa. "Jego stan jest ciężki"
  2. Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientów
  3. Syn Janowskiego przekazał dramatyczne informacje. Do szpitala trafiła była żona muzyka
  4. Tragedia w polskim szpitalu podczas porodu. Nie żyje mama czwórki dzieci 
  5. Twoje ucho wygląda tak jak na zdjęciu? Możesz być w ogromnym niebezpieczeństwie, natychmiast idź do lekarza

Źródło: rmf24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News