GUS podał gdzie można zarobić krocie. Pensje na start zwalają z nóg, bo w branży brakuje rąk do pracy

GUS podał gdzie można zarobić krocie. Pensje na start zwalają z nóg, bo w branży brakuje rąk do pracy Źródło: pieniądze

Pieniądze, jakie można zarobić, pracując w tych zawodach są niewyobrażalne. Jest to typowy rynek pracownika, gdzie stawia on warunki, bo brakuje rąk do pracy. Dane GUS są jednoznaczne, śmiało można żądać dobrej pensji na start.

Pieniądze jakie można zarobić, wykonując niektóre profesje, przekraczają najśmielsze oczekiwania, bo wciąż jest w nich zapotrzebowanie na nowych pracowników. Pracodawcy chcą ich przyciągnąć wysokimi zarobkami, dlatego wciąż podwyższają płacę. Mimo że w dużej mierze stawki i tak już są wysokie, to od kilku lat nieprzerwanie rosną i nie zanosi się, żeby przestały. A zatem gdzie warto pracować, aby dobrze zarabiać i jakie trzeba mieć wykształcenie?

Wzrost zarobków w niektórych zawodach - gdzie zarabiać duże pieniądze?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego średnia płaca we wrześniu tego roku była o 6% wyższa niż w poprzednim, co oznacza, że wynosiła 5,1 tys. zł. Chociaż wzrost nie postępuje już tak szybko, to wciąż w wielu branżach potrzebni są wykwalifikowani pracownicy, którym pracodawcy są gotowi płacić jeszcze więcej. Takich branż nadal jest jeszcze kilka, a należą do nich przede wszystkim profesje związane IT. Wzięcie mają też inżynierowie z różnych dziedzin oraz osoby związane z rynkiem finansowym.

Ile pieniędzy można zarobić?

Wszyscy, którzy są związani z branżą IT i mają doświadczenie, zarabiają średnio powyżej 10 tys. zł. Co więcej praca jest wygodna, bo może być wykonywana zdalnie, dlatego nie ma przeszkód, by polscy programiści pracowali dla dużych europejskich firm, ale to nie znaczy, że będą zarabiać więcej, bo stawki w tej branży w Polsce niedługo osiągną taki poziom jak na Zachodzie. Najwięcej zarobią specjaliści zajmujący się Big Data, a także programiści znający się na środowisku Node - średnio powyżej 14 tys. zł.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak pod względem otrzymywanego wynagrodzenia na start najlepiej zarobią pracownicy zajmujący się rozwojem oprogramowania. Wystarczy posiadać dwuletnie doświadczenie, by zarabiać niemal 6 tys. zł. brutto. Duże pieniądze zarobią też administratorzy IT z Mazowsza, bo średnia pensja początkowa utrzymuje się na poziomie 4,8 tys. zł. brutto. Natomiast poza branżą IT wysokie pensje "na start" otrzymują specjaliści od spraw badawczo-rozwojowych (5,3 tys. zł brutto) oraz przedstawiciele branży finansowej, bankowej, a także specjaliści ds. łańcucha dostaw i zakupów (od 4,5 do 5 tys. zł. brutto).

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

Praca a kwalifikacje

Okazuje się, że nie ma bezpośredniej korelacji między posiadanym wykształceniem a wysokimi zarobkami. Zarobki rosną zarówno jeśli chodzi o pracowników wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych, co jest także efektem wcześniejszego braku podwyżek w tych branżach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocje
  3. Jako mała dziewczynka pojawiła się w kultowym "Od przedszkola do Opola". Dzisiaj wzdychają do niej tysiące mężczyzn, onieśmiela swoim pięknem
  4. Rodzice zaginionej Madeleine McCann otrzymali nagłą niepojętą wiadomość. Zatrzęsła ich życiem, teraz nie mogą się pozbierać
  5. Lekarze uznali, że kobieta nie przeżyła porodu. Mąż wyszeptał do niej 6 słów, wkrótce wszyscy zdębieli

Źródło: YouTube

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News