Rząd szykuje zmiany. Wielu z nas straci pieniądze

Rząd szykuje zmiany. Wielu z nas straci pieniądze Źródło: Pixabay lukasz_gl

Rząd przygotowuje ważne zmiany, które dotkną wielu Polaków. Bardzo dużo osób może stracić pieniądze. Jak się okazuje, sytuacja jest znacznie trudniejsza, niż mogłoby się początkowo wydawać. Rząd wciąż zastanawia się, w jaki sposób rozwiązać poszczególne problemy, możliwych będzie kilka rozwiązań. Co z zasiłkiem opiekuńczym?

Nadchodzą zmiany, które sprawią, że wiele osób straci pieniądze. Lada moment uczniowie powrócą do szkoły, a to, jak widać, generuje o wiele więcej problemów, niż zakładano. Czy rodzice będą mogli wówczas nadal liczyć na zasiłek opiekuńczy? Jak się okazuje, istnieje kilka możliwych wariantów. 

Czy Polacy stracą pieniądze z zasiłku opiekuńczego? Rząd przygotowuje kilka opcji

Już 1 września szkoły zaczną ponownie funkcjonować w trybie stacjonarnym. Niestety nie we wszystkich placówkach w kraju będzie taka możliwość, ze względu na ich przypisanie do strefy "żółtej" lub "czerwonej". Czy w momencie, kiedy szkoły nie będą otwarte rodzice wciąż mogą liczyć na wypłacany dotychczas zasiłek opiekuńczy? 

"Dziennik Gazeta Prawna" opublikował informacje na temat tego, jakie rozwiązania planuje podjąć rząd w sprawie powrotu uczniów do szkół i zasiłków opiekuńczych. Rada Ministrów już w przyszłym tygodniu ma podjąć decyzję w sprawie wypłaty świadczeń w sytuacji, kiedy część placówek zostanie zamknięta ze względu na pandemię koronawirusa. 

Według rozmówców DGP, którzy są związani z obozem rządzącym, istnieje możliwość, że w miejscach, gdzie szkoły będą zamknięte zasiłek dla rodziców zostanie przyznany. Obecne wypłaty skończyły się 26 lipca po kilkukrotnym wydłużaniu tego terminu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zasiłek opiekuńczy nie będzie jednak z pewnością przysługiwał osobom, które nie wyślą dzieci do szkół z własnej woli. Jeżeli placówka będzie otwarta, a uczeń nie zostanie zdiagnozowany jako zakażony koronawirusem, rodzice nie otrzymają zasiłku. Do rozstrzygnięcia pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia. 

Co w przypadku, jeśli szkoły zostaną zamknięte, ale będzie to decyzja dyrektora placówki, a nie rządu? Istnieje możliwość, że jeśli w jakiejś szkole pojawią się przypadki zakażenia koronawirusem i zostanie ona zamknięta, a mimo tego powiat będzie należał do strefy oznaczonej kolorem zielonym. 

Dzisiaj grzeje: 1. Do mediów przedostały się doniesienia z „czerwonych stref” w Polsce. Co tam się dzieje?

2. Ogłoszono poważne zmiany w szkolnictwie. Wszyscy uczniowie będą się musieli dostosować

3. Prawie nikt nie znał mrocznego sekretu Grzegorza Miecugowa. Wyszło na jaw dopiero po latach

Na odpowiedź na to pytanie musimy zaczekać na decyzję Rady Ministrów, która zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy był przyznawany rodzinom od marca bieżącego roku, czyli od momentu, kiedy wszystkie szkoły, żłobki i przedszkola zostały zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ile zarabia się w kościele? Pensje kościelnych, gosposi i organistów zwalają z nóg
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Dziennikarka "Dzień Dobry TVN" prowadziła jeden z najbardziej żenujących odcinków programu w historii. Teraz po raz kolejny wkłada kij w mrowisko

Źródło: Money PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News