pieniądze banknot fortuna charakterystyczny szczegół
Pixabay pompi
Joanna Szwalikowska - 11 Października 2020

Zwykłe 10 zł może być warte kilkanaście razy więcej. Chodzi o charakterystyczny szczegół

W portfelach każdego z nas mogą znaleźć się pieniądze warte nawet kilkanaście razy więcej. Za zwyczajny banknot 10-złotowy można otrzymać o wiele więcej niż wskazuje nominał. Trzeba jednak zwrócić uwagę na jeden charakterystyczny szczegół.

Za pieniądze znajdujące się w naszych portfelach możemy otrzymać o wiele więcej niż wskazuje ich nominał. Na jaki charakterystyczny szczegół trzeba zwrócić uwagę?

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Banknot 10-złotowy może być wart kilkanaście razy więcej. Jaki szczegół o tym decyduje?

Aby zarobić fortunę na banknocie o nominale 10 złotych, musi on być w pewien sposób wyjątkowy. Jak wskazuje dziennikzachodni.pl, mowa o numerze seryjnym, czyli ciągu cyfr, jakie są umieszczone po prawej stronie lub na dole przy podobiźnie króla. To właśnie ten szczegół zadecyduje o tym, czy nasz banknot będzie wart o wiele więcej niż wskazuje jego nominał. Musi on być jednak specyficzny.

Jeden z ciągu cyfr, które mogą zapewnić nam fortunę, jest numer seryjny, w którym wszystkie cyfry będą takie same, czyli np. 555555. Jak mówił Artur Brzeziński z firmy Numizmatyka Toruń, cytowany przez dziennikzachodni.pl, wtedy zwiększa się jego wartość kolekcjonerka. Pojawia się jednak pytanie, o ile? Odpowiedź jest zależna od tego, ile będą chcieli zapłacić za niego kolekcjonerzy. Niektórzy przekonują, że na aukcji za taki banknot można otrzymać nawet milion złotych. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Portal dziennikzachodni.pl zdobył opinię toruńskich numizmatyków, którzy twierdzą, że milion złotych to bardzo duża przesada. Za banknot, na którym znajdzie się jednolity numer seryjny możemy otrzymać najwyżej kilkanaście razy więcej. Jeden z nich brał udział w takiej aukcji i przyznał, że 10-złotowy banknot można sprzedać za ok. 150 lub 160 złotych.

Najdroższym polskim banknotem podanym jako przykład przez toruńskich numizmatyków było 500 złotych z 1794 roku. Banknot został wydany w trakcie Insurekcji Kościuszkowskiej w zaledwie 500 egzemplarzach. Został on sprzedany za 220 tysięcy złotych, bardzo wątpliwym więc będzie otrzymanie miliona złotych za banknot 10-złotowy.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Obostrzenia na wszystkich świętych. Jest zapowiedź ministra zdrowia

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Nie tylko numer seryjny o wszystkich takich samych liczbach może podnieść wartość naszego banknotu. Będą to również tzw. numery radarowe, gdzie znajdują się następujące ciągi liczb: 1234321, 1134311, 8175718. Można również spróbować sprzedać kolekcjonerom banknoty z numerami: 1234567 i 8765432.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  2. Nie żyje 21-letnia gwiazda, fani pogrążeni w żałobie. Koszmarny wypadek, zdjęcia przyprawiają o ciarki
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Idealne połączenie, któremu nikt się nie oprze. Prosta i pyszna surówka z pora, marchewki i jabłka

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News