Pieniąze 1000 złotych od rządu
Public Domain Pictures
Konrad Karpiuk - 11 Maja 2020

Polacy mogą dostać 1000 złotych od rządu. Nowy projekt zakłada jeden warunek

Polacy mają dostać kolejne pieniądze od rządu. Jak zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w ostatniej rozmowie z mediami, będzie można otrzymać nawet 1000 zł. Celem wprowadzenia tak wysokich świadczeń jest wsparcie konkretnej gałęzi gospodarki, która szczególnie ucierpiała przez koronawirusa. Trzeba będzie jednak spełnić jeden szczególny warunek.

Rząd po raz kolejny obiecał Polakom pieniądze. Tym razem świadczenie ma wynieść 1000 zł i ma dostać je niemal każdy, kto spełni jeden warunek i wyda tę kwotę na konkretne usługi. Tego typu projektu jeszcze w Polsce nie było - ma on pomóc branży turystycznej, która sporo traci ze względu na koronawirusa.

Pieniądze od rządu na wakacje. Można dostać aż 1000 zł

Nowy projekt rządowy ma zakładać dofinansowanie wakacji Polaków. Bon w wysokości 1000 zł ma zachęcić do wyjazdów na wakacje. Dzięki rządowym pieniądzom, koszty potencjalnego wyjazdu mają znacznie się obniżyć. Mimo, że projekt zakłada wsparcie podupadłej ostatnio branży, wicepremier Jadwiga Emilewicz przyznała, że pomysł ten był już w planach rządu wcześniej.

zakupy 93-latek poszedł do sklepu93-latek poszedł do sklepu mimo wszystkich zakazów. Przechodzeń zapytał, czemu tak robi, odpowiedź przeszła najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

- Pracujemy wspólnie z branżą turystyczną nad bonami. Za kilka tygodni przedstawimy założenia przygotowanych rozwiązań. Chcemy wesprzeć Polaków w tym, aby chcieli korzystać z polskiej turystyki - mówiła w rozmowie z portalem Money.pl Jadwiga Emilewicz.

Będzie trzeba spełnić tylko jeden warunek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina - najtrudniejsza decyzjaIch 22. dziecko niedawno się urodziło, matka podjęła najtrudniejszą decyzję. Ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Pierwszy raz o 1000 plus usłyszeliśmy w mediach Tadeusza Rydzyka, również z ust Jadwigi Emilewicz. Warunkiem wykorzystania bonu, byłoby spożytkowanie go na usługi turystyczne, takie jak np. wycieczka. Projekt opracowywany jest wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, więcej o szczegółach projektu dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Dzisiaj grzeje:

1. Ujawnili wstępne wyniki sekcji zwłok Kacperka. Ciężko powstrzymać łzy
2. Większość z nas miała już koronawirusa? Piorunujące dane, przeważająca część Polaków nie miała pojęcia

Nie jest to pierwszy projekt socjalny Prawa i Sprawiedliwości. Najgłośniejszym było oczywiście 500 plus i trzynasta emerytura. Oprócz tego państwo płaci również wyrównania do minimalnej krajowej osobom niepełnosprawnym oraz wyprawki szkolne dla uczniów. Wygląda na to, że to nie koniec wprowadzania nowych świadczeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany piłkarz cudem uniknął śmierci. Jego karierę przekreślił wypadek
  2. Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie
  3. Przed pogrzebem męża zajrzała do gazety. Natychmiast pobladła, teraz prawdę poznało całe miasto
  4. Marta Kaczyńska przekazała bardzo ważną wiadomość. Chodzi o ciążę, od teraz wiele się zmieni w życiu każdej Polki
  5. Premier Morawiecki pilnie apeluje do Polaków. Ujawnił jedno z największych zagrożeń pandemii
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Kobieta myślała, że jest w ciążyWszyscy myśleli, że jest w ciąży. Prawda okazała się zupełnie inna. Lekarze złapali się za głowyCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News