Pieniądze dostaną te osoby, które spełnią dwa warunki.
pikio.pl
Jakub Kossakowski - 11 Maja 2020

Rząd da pracującym Polakom dodatkowy tysiąc złotych. Trzeba spełnić dwa warunki

Kolejne pieniądze od rządu będą w zasięgu ręki milionów Polaków. O wszystkim poinformowała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Trzeba jednak spełnić pewne warunki, dopiero wówczas możemy liczyć się z tym, że dodatkowe pieniądze zasilą nasz budżet.

Nie da się ukryć, że w dobie pandemii pieniądze spędzają sen z powiek wielu osobom. Okazuje się jednak, że rząd przewiduje kolejną formę wsparcia finansowego. Zgodnie z założeniami Polacy mogą liczyć nawet na dodatkowy tysiąc złotych.

Vera WangMa ponad 70-lat, a wygląda na nastolatkę. Niezwykła uroda, dieta gwiazdy InstagramuCzytaj dalej

Dodatkowe pieniądze w zasięgu ręki

Już wcześniej informowaliśmy o tym jakie formy wsparcia przewiduje Jadwiga Emilewicz. Teraz potwierdziła jedno z przypuszczeń i Polacy niebawem będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Z pewnością wiele osób ucieszy się na tą zapowiedź. Jednak należy pamiętać o tym, że aby je dostać konieczne jest spełnienie dwóch warunków.

Podczas rozmowy z portalem Money.pl, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podzieliła się informacjami dotyczącymi nowej formy wsparcia. Ma nią być bon turystyczny. Pieniądze nie trafią jednak do wszystkich. Kto otrzyma dodatkowe środki na atrakcje związane z branżą turystyczną?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DodaFani martwią się o Dodę. Chodzi o jej zdrowie, pokazała niepokojące zdjęcieCzytaj dalej

Bon turystyczny otrzymają osoby, które spełniają dwa warunki

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Money.pl nawet 7 milionów Polaków będzie mogło otrzymać pieniądze na cele turystyczne. Należy jednak spełnić dwa warunki. Bon turystyczny będą mogły otrzymać osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę i nie zarabiają więcej niż średnia krajowa. Minister rozwoju wyjaśniła, jak ma funkcjonować ta forma wsparcia.

- Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90% sfinansowany z budżetu państwa, 10% to będzie wkład własny pracodawcy - powiedziała Jadwiga Emilewicz podczas rozmowy z portalem Money.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Zaatakowano szpital, dziesiątki rannych, wśród 13 ofiar między innymi dziecko. Polsat przekazał druzgoczące wiadomości z Afganistanu

2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

Warto zauważyć, że średnie wynagrodzenie w bieżącym roku utrzymuje się na poziomie 5227 złotych brutto. W związku z tym osoby, które zarabiają więcej, mogą pożegnać się z tą formą wsparcia. Nadal jednak pieniądze otrzyma ogromna liczba ludzi. W trakcie rozmowy z portalem Money.pl Jadwiga Emilewicz nadmieniła, że rząd będzie chciał, aby w przyszłych latach wkład w świadczenie z budżetu państwa był coraz mniejszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  2. Bulwersujące zachowanie sponsorów. Zmuszali zawodniczkę w 8 miesiącu ciąży do niewyobrażalnych rzeczy
  3. Terminy u fryzjerów zajęte do końca czerwca, ale coś innego jest gorsze. Ceny usług zwalają z nóg
  4. Na świat przyszło dziecko z niezwykłymi włosami. Nawet lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Dentyści biją na alarm, popularny produkt do higieny może mieć fatalny wpływ na zęby. Lepiej go nie używać
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: MoneyPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News