Pieniądze nie są w dzisiejszych czasach najważniejsze
Pixabay/congerdesign
- 11 Kwietnia 2020

Dodatkowa pomoc dla emerytów. Już działa, skorzystać może każdy senior

Pieniądze dla seniorów nie są ich jedynym problemem. Najgorsza jest samotność i towarzyszący stres, który w dzisiejszych czasach jest dominujący. Na szczęście już ruszył nowy program pomocy dla emerytów.

Pieniądze w czasach pandemii nie są największym zmartwieniem. Seniorzy, którzy mają najbardziej ograniczoną swobodę poruszania się w miejscach publicznych większość swojego czasu spędzają w domu. Jest to kwestia bezpieczeństwa i dbania o ich zdrowie, a w szczególności życie.

KwarantannaWiele osób było w błędzie? Przebadali, na jaką odległość może roznosić się wirus, nawet lekarze są zaskoczeniCzytaj dalej

Szlachetna Paczka rusza z programem "Dobre Słowa", gdzie uruchamia linię pomocy dla seniorów. Z ich analizy wynika, że w Polsce jest obecnie 5 milionów domów jednoosobowych. Oznacza to, że bardzo wielu Polaków mieszka samotnie. Kwarantanna podczas pandemii koronawirusa bardzo potęguje uczucie samotności, szczególnie u starszych ludzi. Często te osoby nie mają możliwości z nikim porozmawiać, by zabić złe myśli.

Pieniądze nie są największym zmartwieniem seniorów

Każdy z nas potrzebuje osoby, która wesprze nas w trudnych chwilach. Często najstarsi są zostawieni sami sobie, a to właśnie oni potrzebują bliskości i dobrego słowa, kogoś, kto doda im otuchy w czasach kwarantanny.

- Od kilku tygodni nasz świat jest inny. Zauważyliśmy problem samotności i jako Szlachetna Paczka jesteśmy od tego, żeby na problemy odpowiadać - mówi prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatorka Szlachetnej Paczki i inicjatywy "Dobre Słowa". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak zrobić maseczkęJak zrobić filtr do maseczki? Większość z nas ma go w domuCzytaj dalej

Dodaje również, że w tej szczególnej sytuacji są seniorzy, dla których wyjście do sklepu czy lekarza było jedyną okazją, żeby nawiązać relacje z ludźmi. Aktualnie zabrano im takie prawo, by zapewnić im bezpieczeństwo oraz zadbać o ich zdrowie, a nawet życie. Ta trudna chwila wymaga wsparcia dla emerytów dlatego organizacja wyszła z inicjatywą, która może pomóc takim osobom.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie

2. Kościołowi grozi bankructwo. Ksiądz podał dokładną kwotę, jakiej potrzebuje

Szlachetna Paczka otworzyła linię "Dobre Słowa - telefon dla seniorów". Infolinia działa już od 31 marca. Jest przeznaczona dla starszych osób, które chcą z kimś po prostu porozmawiać. Po drugiej stronie siedzi psycholog lub terapeuta, który wysłucha. Po wszystkich wesprze i doradzi jak ma się zachować w opisanej sytuacji. Infolinia działa codziennie w godzinach 10:00 - 12:00 i 17:00 - 19:00 pod numerem 12 333 70 88.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa
  2. Niezwykle przykra informacja. Nie żyje znana postać polskiego sportu, smutne wieści obiegły Polskę
  3. Szumowski skomentował aferę obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Naraził się wielu osobom
  4. 20-latek nie miał żadnych szans, dwie osoby walczą w szpitalu. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  5. W mikrofalówce ugotujesz ziemniaki w 3 minuty. Wystarczy pamiętać o jednej ważnej rzeczy
  6. Rolnicy wylewają całe cysterny mleka na pole. Druzgoczące zdjęcia obiegają światowe media

Ślub metamorfozaSchudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda. Spektakularna przemianaCzytaj dalej

Źródło: o2

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News