Lepiej sprawdźcie swoje pieniądze, możecie mieć poważne problemy. Polska policja zatrzymała już 43-latka

Lepiej sprawdźcie swoje pieniądze, możecie mieć poważne problemy. Polska policja zatrzymała już 43-latka Źródło: Policja

Pieniądze, które trafiły do obiegu, mogą być przyczyną gigantycznych problemów. Na jaw wyszedł wielki przekręt, możesz mieć naprawdę poważne kłopoty.

Okazuje się, że w obiegu mogą znajdować się trefne pieniądze. W banku odkryto poważny przekręt, na miejsce została wezwana policja, która już zatrzymała jedną osobę. Sytuacja nie została jeszcze opanowana.

Zaskakujące odkrycie w Białymstoku. Policja ruszyła tropem przestępcy

Wszystko zaczęło się od tego, że mieszkanka Białegostoku (województwo Podlaskie) udała się do banku, aby wpłacić pieniądze. Gdy kobieta chciała oddać je do banku, pracowniczka placówki odkryła, że cztery banknoty, każdy o wartości 100 zł, są podrobione. Właścicielka pieniędzy wyznała, skąd otrzymała podrobioną gotówkę.

Okazało się, że była to opiekunka zajmująca się starszą osobą. Za opiekę zapłacić miał jej 43-letni mężczyzna. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji. Po rozmowie z kobietą policjanci udali się do domu podejrzanego, który zapłacił opiekunce podrobionymi pieniędzmi. Początkowo nie było wiadomo, czy sam je wydrukował, czy też trafiły do niego w inny sposób. Na miejscu jednak szybko wszystko się wyjaśniło.

Fałszerz został złapany, ale podrobione pieniądze mogą być w obiegu

Policjanci przeszukali mieszkanie 43-latka z Białegostoku. Okazało się, że miał przy sobie 48 podrobionych banknotów. Taka ilość raczej wykluczała, że trafiły one do niego przypadkiem. Ponadto z czasem udało się ustalić, że sam je wydrukował.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mężczyzna, wykorzystując drukarkę, skanował oryginalne banknoty, po czym drukował je - poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzyli prezent ślubny dopiero po 9 latach. Gdy zajrzeli do środka, prawie zemdleli
2. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Barw Szczęścia" i wielu innych. Druzgocące doniesienia

Na czas trwania sprawy, podejrzany trafił do aresztu, postawiono mu zarzuty. Obecne ustalenia wskazują, że podrobił przynajmniej 52 banknoty, ale policja podejrzewa, że pieniędzy może być więcej. Co za tym idzie, istnieje ryzyko, że fałszywe pieniądze znajdują się w obiegu i mogą przysporzyć nowym posiadaczom ogromnych problemów. Lepiej sprawdzić posiadaną przez siebie gotówkę, jeśli nie chcemy mieć kłopotów. Jeśli natrafimy na fałszywki, powinniśmy jak najszybciej zgłosić sprawę na policję i pod żadnym pozorem nie usiłować nimi płacić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Janusz Dzięcioł długo nie cieszył się nagrodą z Big Brothera. Wydał je na trzy rzeczy
  2. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie
  3. Syn Beaty Szydło podjął druzgocącą decyzję, ma już dość. Po jego słowach matka będzie wściekła
  4. Lekarze nie mieli innego wyjścia. Żona Krzysztofa Krawczyka przekazała nowe informacje ws. zdrowia gwiazdora
  5. Karetka pod domem Kaczyńskiego. PiS milczy

Źródło: Super-Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News